loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Nohy – máte ich zdravé?

Nohy – máte ich zdravé?

Nohy – máte ich zdravé?Čim môžu trpieť vaše nohy?
Nohy – máte ich zdravé?

Nohy – máte ich zdravé?
Nohy – máte ich zdravé?

Počas ľudského života nachodíte približne 150-tisíc kilometrov. Fascinujúce, však?

Preto nie je prekvapujúce, že asi polovica z nás má s nohami počas života nejaké problémy. Najčastejšie sú to problémy s kŕčovými žilami, bolesťami a opuchmi.

Boľavé a unavené nohy

  • Trpia nimi najmä tí, ktorí na nich trávia celý deň: učiteľky, predavačky a zdravotné sestry. Je síce pravda, že pohyb nohám prospieva, pretože vtedy sa lepšie prekrvujú, pri dlhých službách je potrebné oddýchnuť si: sadnúť si a vyložiť ich.
  • Ak máte sedavé zamestnanie, mali by ste robiť pravý opak: pravidelne sa hýbať, prípadne namiesto výťahu používať schodisko. Ak sedíte, neseďte s prekríženými nohami, pretože tým blokujete cirkuláciu krvi.
Kŕčové žily
  • Tvoria sa, ak sú steny žíl príliš oslabené a prejavujú sa zdurením najmä v oblasti lýtok. Často ide o problém, ktorý sa dedí z generácie na generáciu, prípadne trápi ženy po štyridsiatke. Objavujú sa aj v tehotenstve, pretože sa v organizme mení hladina hormónov, čo steny žíl stenčuje. Môžu sa tvoriť aj u žien, ktoré majú zamestnanie zahrňujúce veľa chodenia, ale aj nadváha a problémy so srdcom a pľúcami.
  • Kŕčové žily sa dajú liečiť a keďže ide o problém, ktorý sa neobjaví zo dňa na deň, ale postupne, najlepšie bude, ak sa k lekárovi objednáte hneď ako ich tvorbu postrehnete.
Opuchnuté nohy
  • Môžu ich spôsobovať kŕčové žily, ale aj lymfoedém, choroba nesprávne fungujúceho lymfatického systému. Opuchy môžu zjemniť špeciálne pančuchy, ak nepomáhajú, je potrebné navštíviť lekára.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.