loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Nejedzte o polnoci!

Nejedzte o polnoci!Stres a jedlo ako zvyk?
Nejedzte o polnoci!

Nejedzte o polnoci!
Nejedzte o polnoci!

Je jedlo o polnoci súčasťou vášho každodenného stravovacieho rituálu? Večeriate každý deň neskoro kvôli zamestnaniu alebo rodinným povinnostiam? Veľa ľudí má vo zvyku jesť v noci, čím si komplikujú snahy o schudnutie. Priblížime vám obvyklé dôvody, prečo ľudia jedia v noci. Zmeňte tento zlozvyk ešte dnes!

Problém času

  • Ak večeriate minimálne dve hodiny pred tým, ako idete spať, nemusíte nutne pribrať. Hlavne si dávajte pozor, aby toto jedlo nebolo najväčšie z celého dňa. Skrátka a dobre, musíte si zapamätať, a vyplýva to z logiky veci, že väčšina kalórií by mala byť skonzumovaná v priebehu dňa, keď je človek najaktívnejší.
  • Ak sa musíte po večeroch zaoberať vecami, ktoré vás nútia večerať až neskôr, skúste nasledujúce stratégie:
  • Považujte obed za hlavné jedlo dňa a na večeru si dajte len obložený chlebíček, šalát alebo misku cereálií s ovocím.
  • Naplánujte si olovrant na hodinu, keď sa obyčajne večeria: jogurt, odtučnený syr a pár cereálnych sušienok. Tento malý pokrm zaženie hlad až do vašej večere, keď si dáte o niečo väčšie jedlo.
  • Cestou domov sa zastavte v supermarkete a kúpte si niečo zdravé na večeru: polievku, šalát, celozrnný chlieb alebo kurča.
Zamerajte sa na celý deň
  • Niektorí ľudia jedia počas dňa tak málo, že večer sa vrátia domov polomŕtvi od hladu a poriadne sa najedia, aby to dohnali. Ak sa snažíte schudnúť a už viete, že noc je vaším kritickým bodom, premýšľajte o nasledujúcich radách:
  • Nevynechávajte raňajky ani obed. Snažte sa zjesť 2/3 z celkového denného množstva kalórií pred večerou. Ak váš cieľ predstavuje 1 500 kcal, tak by ste mali zjesť 1 000 kcal dohromady na raňajky, desiatu, obed a olovrant. Večera nesmie mať viac ako 500 kcal.
  • Dajte si nejaké bielkoviny a trochu tuku na raňajky a obed, mali by vám pomôcť prekonať pocit hladu až do večera.
  • Nezabúdajte jesť v priebehu dňa potraviny, ktoré máš rada. Neprepchajte sa večer všetkými obľúbenými dobrotami.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.