loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Merače telesného tuku

Merače telesného tuku

Merače telesného tukuAko správne používať osobné merače?
Merače telesného tuku

Merač telesného tuku
Merač telesného tuku

Rozdiel medzi osobnou váhou a meračom telesného tuku.

Ak začnete pravidelne športovať, na začiatku sa môže stať, že vám vzrastie telesná hmotnosť. Je to preto, že svalstvo, ktoré sa vám začína tvoriť, je ťažšie ako tuk, ktorého sa zbavujete. Klasická osobná váha vám síce povie, či hmotnosť išla hore alebo dole, avšak nedokáže zhodnotiť pomer svalstva a tuku v organizme. Na toto slúžia tzv. merače telesného tuku, ktoré nám dávajú komplexnejšiu informáciu o stavbe tela.

Viac ako osobná váha

Domáce merače telesného tuku sú dnes omnoho viac rozšírené a finančne prijateľnejšie ako v minulosti. Ide o spoľahlivé a dosť presné prístroje, ktoré síce pripomínajú klasické osobné váhy, ale dokážu viac.

Merač funguje na základe tzv. bioelektrickej impedančnej analýzy. Znamená to, že cez nohy vám do tela prejde elektrický signál, vďaka ktorému prístroj zistí množstvo vody v organizme. Voda sa totiž nachádza v svaloch, ale nie v tuku. Po zadaní ďalších potrebných údajov (vek, pohlavie, výška) prístroj dokáže vypočítať množstvo svalovej a tukovej vrstvy.

Merače telesného tuku nie sú vhodné pre ľudí s kardiostimulátormi a tehotné ženy. Ak máte akékoľvek pochybnosti, či ich môžete používať kvôli vášmu zdravotnému stavu, poraďte sa radšej so svojím lekárom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.