loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Menštruácia a fertilita

Menštruácia a fertilita

Menštruácia a fertilitaPríznaky, ktoré si odsledujte
Menštruácia a fertilita

Čo hovorí menštruačný cyklus o vašej fertilite?
Čo hovorí menštruačný cyklus o vašej fertilite?

Je vaša menštruácia nepravidelná?

  • Nepravidelná menštruácia môže byť predzvesťou problémov s fertilitou. Môže ju spôsobovať syndróm polycystických ovárií alebo hormonálna nerovnováha.
  • Avšak skôr, ako sa vyberiete k lekárovi, si spravte test: sledujte svoj cyklus tri mesiace a všetko si zapisujte. Ak sa nepravidelnosť objavuje len niekedy, netreba sa báť, môže to byť dôsledok cestovania alebo diét. Ak je menštruácia nepravidelná stále, radšej sa objednajte k lekárovi a dajte si spraviť potrebné testy.
  • Ak si viete podľa cyklu nastaviť hodinky, gratulujeme! Pre vás bude otehotnieť hračkou. Nezávisí, či menštruácia prichádza každých 21 alebo 42 dní. Dôležité je, že je pravidelná.
Skúste:
  • Ľanové semienka. Sú výborným zdrojom chemikálií, ktoré sa správajú podobne ako fytoestrogén, hormón v ľudskom tele. Navyše, majú vysoký obsah omega 3 a 6 nasýtených kyselín, ktoré vplývajú na pravidelnosť menštruačného cyklu. Môže vám pomôcť aj akupunktúra.
Ako silná je menštruácia?
  • Príliš silná menštruácia môže mať vplyv na plodnosť. Ak je silná počas celého trvania a spozorovali ste, že máte až príliš veľa krvných zrazenín, môže to byť dôsledkom endometriózy alebo fibroidov maternice – obe choroby môžu mať za následok problémy s plodnosťou. Keďže orálna antikoncepcia zjemňuje priebeh menštruácie, problémy si môžete všimnúť, až keď prestanete brať tabletky.
Skúste:
  • Ak máte pochybnosti, čo najskôr navštívte lekára. Ak vylúči akékoľvek zdravotné problémy, začnite si všímať svoj životný štýl. Stres má za následok aj silnú menštruáciu a problémy s fertilitou.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.