loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Masáže » Masáž a masážne roztoky

Masáž a masážne roztoky

Masáž a masážne roztokyMastné roztokyHydroalkoholové roztoky (tinktúry)
Masáž a masážne roztoky

Masáž a masážne roztoky
Masáž a masážne roztoky

Takáto masáž využíva časť pohybov suchej masáže, a to najmä ľahkú masáž a trenie kože. Masážne roztoky uľahčujú pohyby dlaní po tele a pohyby sa stávajú pokojnejšími a príjemnejšími, pritom podporujú dosiahnutie dostatočného relaxačného účinku masáže. Stimulačná masáž, ktorá je špecifická pre skrášľovacie programy, sa stáva miernejšou, príjemnejšou a lepšie ju znášajú aj tie osoby, ktoré sú citlivé na cudzie dotyky.

Hlavným účinkom masáže pomocou rôznych roztokov je bezpochyby neobyčajne príjemná stimulácia hmatom. Látky, ktoré tieto roztoky obsahujú, pôsobia v ľudskom organizme mnohými spôsobmi a môžu viesť aj k vyriešeniu niektorých chorôb celkového alebo lokálneho charakteru.

Roztoky, vhodné na masáže

Existuje viac typov roztokov vhodných na masáž. Sú to:

  • mastné roztoky (zmäkčovacie prostriedky),
  • vodné roztoky,
  • hydroalkoholové roztoky (tinktúry).
Každý z týchto roztokov má na osobu, ktorá sa nechá masírovať, špecifické účinky.

Vodné roztoky
  • Názvy týchto roztokov vyplývajú z ich zloženia, ktoré vždy obsahuje zvýšené množstvo vody. Pokiaľ ide o masáže, s obľubou sa používajú vodné roztoky vo forme ovocných štiav. Tieto šťavy sa dajú získať buď jednoduchým vytlačením, ako je to pri šťavách z citrusových plodov, alebo turboextrakciou, čo je postup čiastočnej extrakcie prchavého oleja z kôry. Ďalším spôsobom je buď odstredenie, tak sa získava jablčná a mrkvová šťava, alebo lisovanie, používané napríklad pri hroznovej šťave. Ak chceme tieto šťavy použiť na masáž, nie je už potrebné pridávať vodu, pretože v šťave je už jej dostatočné množstvo a koncentrácia aktívnych zložiek je maximálna.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky masáže
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.