loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Diéty a výživa » Lieky na chudnutie, áno alebo nie?

Lieky na chudnutie, áno alebo nie?

Lieky na chudnutie, áno alebo nie?Veriť tabletkám na chudnutie?
Veriť tabletkám na chudnutie?

Tabletky na chudnutie
Tabletky na chudnutie


Nakoľko im veriť?

V súčasnosti nájdete rôzne druhy liekov na chudnutie aj na internete, prípadne v novinových inzerátoch. Nemožno ich však klasifikovať ako lieky, ale skôr ako doplnky výživy. Ak sa rozhodnete pre AKÉKOĽVEK tabletky na chudnutie, špeciálne šejky alebo zmesi, mali by ste sa najprv poradiť s lekárom. Niektoré prísady vám totiž môžu viac uškodiť ako pomôcť.

Dajte si tiež dobrý pozor na to, čo kupujete cez internet. Väčšina z propagovaných produktov síce nie je zdraviu škodlivá, avšak ľahko sa môžete dostať aj k nebezpečným verziám liekov. Veľa voľne dostupných výživových doplnkov obsahuje veľké množstvo bylinných extraktov, vitamínov, minerálov, ale tiež laxatíva a kofeín. Niekedy sú tieto zložky nesprávne naordinované (za účelom čo najlepších účinkov na chudnutie) a pri vzájomnej interakcii nemusia dobre pôsobiť na organizmus, najmä, ak beriete akékoľvek iné lieky.

Negatíva:

  • Telo si dokáže na lieky ľahko navyknúť a vy prestanete chudnúť aj napriek tomu, že lieky užívate.
  • Extrémne negatívne účinky môžu mať v prípade, že trpíte cukrovkou, vysokým krvným tlakom, srdcovocievnymi chorobami, epilepsiou, chorobami obličiek, máte problémy s alkoholom alebo drogami, depresie, migrény, prípadne ste tehotná alebo dojčíte.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.