loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Lekárnička na dovolenku

Lekárnička na dovolenku

Lekárnička na dovolenkuAké lieky si vziať k moru?Aké lieky si vziať do prírody?
Lekárnička na dovolenku

Lekárnička na dovolenku
Lekárnička na dovolenku

Čas dovoleniek je tu a spolu s ním aj obdobie veľkých plánov, príprav a balenia sa na cesty.

Nech už vyrážate kamkoľvek, pamätajte na to, že by ste okrem cestovného kufra či tašky mali mať neustále pri sebe aj malú príručnú batožinu.

Čo by mala obsahovať? To najnutnejšie: doklady, peniaze, mobilný telefón, vreckovky, pitie, nejakú tú kozmetiku a tiež malý záchranný balíček s liekmi.

Aké lieky si zbaliť na dovolenku a bez ktorých sa naopak zaobídete? Poradíme vám!

Nutný základ

  • Cestovná horúčka postretne drvivú väčšinu výletníkov. Poznáte to: deň pred odchodom sa vám naduje brucho, a hoci bežne trpíte zápchou, zrazu sa vám splašia črevá. Podobný stav vás môže postretnúť aj na dovolenke, preto majte v kabelke vždy nejaký účinný liek na hnačku: živočíšne uhlie je zaručená klasika!
  • Ak vás trápia nevoľnosti počas jazdy autom / autobusom / vlakom / lietadlom, vezmite si pred cestou Kinedryl. Tento starý dobrý liek je hotový zázrak! Nevoľnosti zmiznú, maximálne pocítite únavu. Ale pozor! Ak ste vodič, na tento liek zabudnite! Cmúľajte radšej zázvorové cukríky alebo špeciálne žuvačky, ktoré zoženiete v lekárňach.
  • Hoci ste na dovolenku odchádzali zdravé a fit, nikde nie je napísané, že vás počas relaxu nezastihne nepríjemné prechladnutie alebo viróza. Pribaľte so sebou pre istotu nejaký liek proti horúčke: Paralen, Coldrex, alebo Acylpyrin.
  • Zachvátila vás bolesť zubov, chrbta, hlavy, dostali ste bolestivú menštruáciu? Majte po ruke ružového priateľa - Ibuprofen, Ibalgin alebo iný liek proti bolesti. Neodporúčajú sa užívať často, ale výnimku pokojne urobte. Predsa si nebudete zbytočne kaziť zaslúženú dovolenku!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Beruschka22 marec, 2017 o 14:12
Na problémy so žalúdkom, črevami, trávením a hnačkovaním balím vždy enterol a ten zatiaľ nesklamal takže toto istotne každý rok berieme všade :)
zuzkaol11 jún, 2016 o 11:49
na stipance novosil na hnacky endiex na horucku acylpirin na bolest ibalgin to je u mna zaklad
JaninaB31 júl, 2013 o 15:19
Moje lekárnička obsahuje stále to isté, len dopĺňam zásoby a sú to: lieky proti bolesti a horúčke, rehydratačný roztok VALOSUN v prípade hnačky, vracanie a alebo prehriatie organizmu, kvapky do očí, niečo na poštípanie od komárov, opaľovacie krémy, panthenol na prípadné spálenie pokožky, endiaron a kinedryl. Keď sa chodím kúpať a nemám možnosť si hneď prezliecť plavky, trpím na mykózy, takže ešte vozím vaginálnej kapsule Maldion a ešte antikoncepciu, ktorú užívam.
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.