loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Kúpele – načerpajte novú energiu

Kúpele – načerpajte novú energiu

Kúpele – načerpajte novú energiu Procedúry
Kúpele – načerpajte novú energiu

Kúpele-jacuzzi
Kúpele-jacuzzi

Kúpele – relaxujte pod dozorom odborníkov

Preč sú časy, keď ste sa do kúpeľov dostali len po prekonaní vážnej choroby alebo operácie. Dnes vám kúpeľné domy otvorené aj v prípade, že si chcete jednoducho oddýchnuť, ozdraviť svoj životný štýl a udržať sa v vo forme. Okrem terapeutických pobytov totiž ponúkajú aj tzv. wellness pobyty, kde môžte v čase vyhradenom iba pre seba dokonale relaxovať a pridať skrášľovacie a regeneračné kúry, na ktoré nemáte nikdy čas.

Druhy pobytov:

  • Ozdravovacie pobyty sú zamerané na telesnú očistu a revitalizáciu. Lekár vám po dôkladnej diagnostike navrhne individuálny regeneračný program, často zahŕňajúci oxygenoterapiu, komplexné masáže alebo perličkový kúpeľ. Sú určené pre tých, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl, schudnúť alebo majú zdravotné problémy. Doba pobytu by mala byť 10 – 21 dní.
  • Víkendové pobyty ponúkajú relaxačné zábaly, vírivky a masáže. Sú ideálne pre tých, ktorí si potrebujú oddýchnuť, rýchlo dobiť stratenú energiu a zabudnúť na stres pracovného týždňa.
  • Skrášľovacie pobyty sú zamerané na zregenerovanie organizmu. Zahŕňajú masáže, vírivky, sauny, zábaly, ale tiež kozmetické konzultácie a služby.
  • Redukčné pobyty sú plné cvičenia a prísne predpísanej diéty. Budete však tiež využívať klasické kúpeľné procedúry: masáže, výrivky, pitné kúry, sauny. Redukčné pobyty sú určené tým, ktorí trpia nadváhou či obezitou. Odporučená dĺžka pobytu je minimálne 21 dní.
  • Wellness pobyty sú podobne ako víkendové pobyty zamerané na regeneráciu, relaxáciu a oddych pre zaneprázdnených ľudí. Počas 2 – 3 dní budete môcť len a len relaxovať vďaka masážam, rôznym druhom kúpeľov a zábalov.

Kam za kúpeľnou starostlivosťou:
Kúpeľníctvo má vďaka množstvu minerálnych prameňov na Slovensku veľkú tradíciu. Nájdete u nás vyše 20 kúpeľných komplexov a navyše, nespočetné množstvo wellness hotelov a zariadení. Jacuzzi nájdete aj vo fitness centrách, ak chcete viac, musíte sa rozhodnúť pre väčšie komplexy. Mnohé hotely ponúkajú jednodňové wellness pobyty a k dispozícii sú vám bazény, vírivky, sauna a masáže. Na dlhšie pobyty a odborné rady lekárov sú vhodné pobyty v kúpeľoch. Medzi najväčšie na Slovensku patria kúpele v Piešťanoch, Bardejove, Dudinciach, Turčianskych Tepliciach alebo v Brusne. Informujte sa však aj o tých menších v okolí vášho bydliska.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.