loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravie

Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravie

Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravieVodná terapia
Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravie

Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravie
Kneippova metóda – voda pre krásu a zdravie

V lete väčšina z nás pije veľké množstvo vody alebo iných tekutín. Ale čo po skončení veľkých horúčav? Pijete dostatok vody?

Väčšinou máme tendenciu piť vodu len pre uspokojenie smädu. Našťastie, v teplom počasí telo volá po vode hlasnejšie ako po zvyšok roka. Telo si rýchlo zvyká na určité množstvo vody, ktoré mu poskytujeme a hospodári s ňou. Pokiaľ nemáme dostatok vody v tele, starneme, mávame bolesti hlavy, rednú nám kosti a sme neustále unavení.

Hydratácia je významnejšia, ako si myslíme. Niektorí odborníci uvádzajú, že každý z nás musí denne vypiť také množstvo vody, ktoré sa rovná 5 % vlastnej váhy. Hovorí sa, že ideálne je vypiť jeden liter vody ráno, hodinu pred raňajkami, a zvyšné množstvo rozložiť do celého dňa.

Voda má blahodarné účinky na naše zdravie a krásu. Udržuje nás mladými a plnými sily. Zázračné vlastnosti vody sú známe ako pri jej konzumácii, tak aj pri sprchovaní a kúpaní.

Tento názor bol základom pre vznik vodnej terapie odporúčanej nemeckým farárom Sebastianom Kneippom. Jeho terapia zameraná na liečenie určitých chorôb a zlepšovanie cirkulácie krvi je založená na strekoch, sprchovaní a kúpeľoch, a to striedavo v studenej a teplej vode. Táto metóda odstraňuje stavy nervozity a bolesti hlavy, napína pokožku, zaháňa kŕče a silné bolesti nôh.

Technika spočíva v používaní studeného alebo teplého prúdu vody (alebo v striedaní oboch teplôt) na určité miesta tela (paže, stehná, tvár) alebo v používaní lokálnych kúpeľov určených len pre postihnuté zóny.

Aby mala táto terapia optimálne účinky, je dôležité, aby bol pacient v dobrom zdravotnom stave, najmä aby netrpel závažnými chorobami srdca a krvného obehu alebo inými akútnymi ochoreniami.

Teplota v miestnosti, kde sa vodoliečba vykonáva, musí byť 19 – 20 stupňov Celzia, aby nedošlo k podchladeniu (nikdy sa neaplikuje studená voda na studené telo). Okrem toho je nutné dodržať odpočinkovú dobu po liečbe, a interval medzi terapiami a jedlom nemá byť kratší ako jedna hodina.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.