loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Hammam - očista pre telo i dušu

Hammam - očista pre telo i dušu

Hammam - očista pre telo i dušuLufa a čierne mydlo - nevyhnutné doplnky tureckých kúpeľov
Hammam - očista pre telo i dušu

Hammam - očista pre telo i dušu
Hammam - očista pre telo i dušu

Melancholická, zadumaná, vystresovaná a unavená - presne tak sa cítite? Ak sa nechcete navždy zmeniť v ľadové zimné kráľovné, mali by ste so sebou začať niečo robiť.

Spoznajte HAMMAM, zážitok presne pre vás!

Čo je Hammam?

  • Že to znie exoticky? Máte pravdu. Hammam exotikou priamo srší. Jedná sa o výraz pre turecký vodný kúpeľ. Výraz „kúpeľ“ vo vás možno bude evokovať predstavu horúcich kúpeľov určených na prehriatie zmrznutého tela v zimnom období. Hammam má však za úlohu omnoho viac...
  • Pozreli sme sa tejto tureckej tradícii na zúbok a prinášame vám pozitívne správy. Hammam totiž lieči!
Turecký kúpeľ
  • Hammam, turecký kúpeľ, nevznikol náhodou. Jeho tradícia spočíva v islame a ten, ako viete, je veľmi prísny. A preto bol tiež turecký kúpeľ stvorený za prísnych podmienok. Spája v sebe totiž nielen očistu tela, ale aj ducha. Tieto kúpele v Turecku bežne fungujú a sú považované za vysoko spoločenskú udalosť, rovnako ako elitné plesy, pracovné schôdzky či dôležité rauty. Ľudia si sem chodia pre zdravie a relaxáciu, dnes toľko potrebnú. Skúste to tiež!
Hammam v Európe
  • Kým Turci si svoje kúpele užívajú už po stáročia, do Európy sa táto záležitosť dostala len nedávno a treba povedať, že vzbudila riadny rozruch. Dnes je neoddeliteľnou súčasťou všetkých dobrých wellness a spa centier nielen u nás, ale po celom svete! A každý, kto turecký kúpeľ vyskúšal, bol nadšený. Prečo? V horúčave a pare, ktorá Hammam sprevádza, prebieha nielen očista tela, ale aj duše. Z tela sa odplavujú nečistoty a rovnako tak miznú aj vaše trápenia a duševné bahno. Vy sa náhle telom i mysľou ocitnete v akomsi chráme pary a vody, kde ste len vy a „čosi“. Je to zážitok vysoko intímny a upokojujúci. Právom je tak považovaný za „cestu k sebe samému“.
Hammamom to nekončí
  • Hammam je záležitosť horúčavy - horúca voda, horúca para, horúčava, ktorá páli všetky zlé mosty vo vašom tele i duši. Po takomto zážitku sa odovzdáte do rúk skúseného maséra, ktorý špeciálne lufou premasíruje vaše telo, čím dokonale odstráni starú kožu. Zlatým klincom tohto liečebného procesu je mydlová masáž - príjemne pohyblivá, voňavá a dokonale čistá. No povedzte, neznie to priam labužnícky?

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.