loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Diéty a výživa » Diéta Weight Watchers

Diéta Weight Watchers

Diéta Weight WatchersDiéta Weight Watchers - Výhody, nevýhody a typický deň
Diéta Weight Watchers

Diéta Weight Watchers
Diéta Weight Watchers

Diéta Weight Watchers

Táto populárna diéta, ktorá má už 40 rokov, je snáď najznámejšou diétou na svete. Jej podstatou je tzv. bodový systém, podľa ktorého má každá potravina určité ohodnotenie: potraviny ako sladkosti alebo sladké limonády majú viac bodov ako zelenina alebo grilované kurča. Za cvičenie si dokonca môžete nejaké body odpísať. Vašou úlohou je udržať si denný počet bodov – program, doporučený vaším "patrónom" pre chudnutie, ktorý vám bude najviac vyhovovať vášmu spôsobu života. V porovnaní s ostatnými diétami ide skôr o osvojenie si správneho životného štýlu, nie rýchlu stratu hmotnosti.

Základom programu je používať svoje body na tzv. dobré potraviny: celozrnné potraviny, zeleninu, vajcia alebo mliečne výrobky. Neznamená to však, že musíte dať zbohom tomu, čo máte radi: stačí sa naučiť pripravovať trochu zdravšie verzie týchto jedál.
Počet bodov, ktoré máte denne k dispozícii, je závislý od niekoľkých faktorov: pohlavia, výšky, veku, aktivity, životného štýlu, hmotnosti.
Základom Weight Watchers sú 4 princípy: rozumné jedenie, viac pohybu, spätná väzba a zlepšenie návykov. To znamená, že vám nepovedia čo presne jesť, ale naučia vás stratégii ako bojovať s hladom a dodržiavať program, ktorý je v súlade s vaším životným štýlom.

Návod na použitie:

Na to, aby ste sa mohli zapojiť do programu, je potrebná registrácia (30 amerických dolárov). Bohužiaľ, na Slovensku ešte komunita Weight Watchers nie je rozvinutá, a preto si musíte vybrať webstránku v cudzom jazyku. Máte na výber jazykové variácie v angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine a niekoľkých ďalších jazykoch. Stránka www.weightwatchers.com vám ponúka online program, kde za 3 mesiace (vrátane poplatku) zaplatíte 65 dolárov, prípadne mesačne 17 dolárov (v tom prípade budete musieť prvý mesiac zaplatiť registračný poplatok 30 dolárov).

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.