loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Diéta SLIM data ®

Diéta SLIM data ®SLIM data - výhody, nevýhody a typický deň diéty
Diéta SLIM data ®

Diéta SLIM data ®
Diéta SLIM data ®

Diéta SLIM data ®

Tvorcom tejto diéty je francúzsky dietológ Yann Rougier. Podľa neho strava, ktorú prijímame v súčasnosti, je veľmi odlišná od tej, ktorú si telo skutočne vyžaduje. To, že jedlo je väčšinou priemyselne spracované má za následok, že obsahuje omnoho menej vitamínov a telo si nevie regulovať, kedy mu stačí.
Rougier preto ohodnotil potraviny od 0 do 100, pričom najnižšia hodnota je pre potraviny s najkratšou dobou trvanlivosti:

  • zelené: 0 – 35: zelenina, mliečne výrobky, ryby, morské plody
  • oranžové: 40 – 55: varené mäso, cereálie, ovocie, strukoviny
  • červené: 60 – 80: sušené ovocie, dezerty
  • fialové: 80 – 100: priemyselne spracované potraviny, omáčky, sladkosti, kečup, sóda, zemiakové hranolky
Ako nato?
  • Prvá fáza (trvá 3 týždne) – Počas tejto fázy by ste mali jesť 3-krát denne: raňajky, obed a večeru. Sú povolené 3 jednotky zo zelenej skupiny alebo 2 zo zelenej a jedna z oranžovej skupiny. Nesmiete jesť žiadne potraviny z červenej alebo fialovej skupiny.
  • Druhá fáza (trvá 3 týždne) – Každé jedlo by malo obsahovať bielkoviny, 2 druhy potravín z oranžovej a jednu zo zelenej skupiny. Dvakrát týždenne (2 jedlá, nie 2 dni!) môžete zmiešať jednu jednotku zelenej, jednu oranžovej a jednu červenej skupiny. Nesmiete však jesť žiadne jedlo z fialovej skupiny.
  • Tretia fáza (doživotná) – V poslednej fáze by ste mali dodržiavať menu z prvej alebo druhej fázy. Navyše, dvakrát do týždňa si môžete pridať jednotku zo zelenej skupiny a dve z červenej. Po takomto „prehrešku“ by malo nasledovať jedlo bohaté na bielkoviny. A nie viac ako dvakrát mesačne si môžete dopriať jednu jednotku fialovej skupiny.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.