loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Diéta Scarsdale

Diéta ScarsdaleDiéta Scarsdale - Pozitíva, negatíva a typický deň
Diéta Scarsdale

Diéta Scarsdale
Diéta Scarsdale

Diéta Scarsdale

Nízkokalorická diéta, ktorá presne hovorí, čo áno a čo nie.

Podstata:

Ide o nízkouhľohydrátovú, nízkokalorickú diétu, ktorej zakladateľom je doktor Herman Tarnower. Presne špecifikuje program, ktorý musíte dodržiavať 7 - 14 dní. Každé raňajky by mali obsahovať grapefruit, ktorý je potrebný na spaľovanie až 700 kalórií denne. Namiesto cukru sa využíva umelé sladidlo.
Diéta Scarsdale presne určuje pomer živín, ktoré by malo jedlo obsahovať: 43 % bielkovín, 22,5 % tukov a 34,5 % uhľohydrátov. Ak sa tento pomer dodrží, podľa Tarnowera bezpečne dosiahneme bod, v ktorom začína v tele prebiehať ketóza (telo začína na príjem energie využívať iné prostriedky ako cukry). Diéta je extrémne nízka na kalórie, denne prijmete len 850 – 1000 kcal. Za 14 dní by ste mali schudnúť okolo 9 kilogramov. Podľa Tarnowera je táto diéta síce nízka na kalórie, ale na druhej strane veľmi kvalitná výživne: obsahuje potrebné vitamíny a minerály, ktoré telo potrebuje.

Návod na použitie:
Ak nie sú spomenuté množstvá potravín, nemusíte ich vážiť. Môžete ich síce jesť veľa, ale samozrejme, treba vedieť, kedy si povedať dosť.
Medzi jedlami si môžete pochutnávať na mrkve, zeleri alebo na akejkoľvek zelenine, ktorá obsahuje málo sodíka. Ak si pripravujete mäso, nesmiete používať žiaden olej, ale skúste varenie alebo grilovanie, či už s bylinkami, korením alebo cibuľou. Soľ, kečup alebo čili sú povolené, avšak len v primeranom množstve.
Tiež by ste mali vypiť minimálne 4 poháre vody denne.

Povolené:
ryby, hydina bez kože, netučné mäso, grapefruit, mrkva, zeler, šalát, káva, octový dressing

Zakázané:
olej, majonéza, maslo, strukoviny, cukor, cestoviny, ryža, sladkosti, zemiaky, mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.