loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Čo zažíva telo po párty?

Čo zažíva telo po párty?

Čo zažíva telo po párty?Po večierku
Čo zažíva telo po párty?

Čo zažíva telo po párty?
Čo zažíva telo po párty?

Čo zažíva telo, keď má opicu?

Koľkokrát ste si už povedali, že nabudúce to s pitím nebudete preháňať? A čuduj sa svete, príde ďalšia akcia a vám sa stane to isté, čo vždy! Nasledujúci deň strávite s bolehlavom v posteli.

Na rozdiel od mužov, ženy majú menšiu schopnosť absorbovať alkohol. Presnejšie povedané, ženy produkujú menej glutatiónu, antioxidantu, ktorý pomáha lámať alkohol v pečeni.

Ak sa alkoholu na večierku nedokážete vyhnúť, neostáva vám nič iné, len nasledovať plán, ktorý zmenší bolestivé následky druhého dňa.

8 hodín pred večierkom

  • Základom úspechu je udržať si hladinu cukru v krvi na rovnakej úrovni. Alkohol má za následok znižovanie hladiny krvného cukru, vyhladuje vás. Aby ste telu pomohli s absorpciou alkoholu, začnite poriadnym obedom – s obsahom komplexných uhľohydrátov a bielkovín: hnedú ryžu, tofu alebo zeleninu. Tieto potraviny navyše obsahujú antioxidanty, ktoré podporia prácu pečene. Telu dodajte aj 1 000 mg dávku vitamínu C, 50 – 100 mg B-komplexu a mlieko. Nezabudnite na čistú vodu, pretože alkohol vás neskôr dehydruje.
3 hodiny pred večierkom
  • Akú máte náladu? Ak nie najlepšiu, nepite veľa. Hoci si môžete myslieť, že alkohol stres odbúrava, opak je pravdou. Zvýšiť hladinu stresu môžu čo i len dva kokteily!
Hodina pred večierkom
  • Oficiálne štatistiky hovoria, že striedme požívanie alkoholu znamená nevypiť – popri jedle – denne viac ako dva poháre vína. Dávka na nočnom záťahu bude isto vyššia, ale snažte sa o to, čo robievajú Taliani a Španieli: pite pomaly, spolu s jedlom a miešajte alkohol s nealkoholickými nápojmi. Majte na pamäti, že už tak málo ako tri poháre alkoholu ničia imunitný systém!
Počas večierku
  • Chcete poriadnu opicu? Tak miešajte kokteily. Kokteily obsahujú veľa etanolu v malých množstvách tekutín, a preto ich telo spracúva ťažšie ako alkohol čistý, pomedzi ktorý pijete aj vodu alebo iné nealko.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.