loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Choroby » Celulitída – ako sa jej zbaviť

Celulitída – ako sa jej zbaviť

Celulitída – ako sa jej zbaviťNástroje boja proti celulitíde
Celulitída – ako sa jej zbaviť

Ako poraziť celulitídu
Ako poraziť celulitídu

Ako vyhrať boj s celulitídou

Dobrá správa! Zbaviť sa celulitídy je možné. Najdôležitejší pritom však vždy ostáva zdravý životný štýl!

Čo vlastne celulitída je? Nazvime ju nepríjemnou formou tuku, ktorá sa ukladá tesne pod kožu a vďaka tomu jej dodáva známy efekt pomarančovej kože. Postihuje až 90% z nás a nevyhnú sa jej ani vyslovene chudé ženy. A navyše je potvrdené, že ak má celulitídu vaša matka, vďaka génom ju veľmi pravdepodobne budete mať aj vy. Na trhu je nespočetne veľa krémov, diét, masážnych prístrojov a možných estetických operácií. Čo však skutočne pomáha? Staré dobré – zdravé stravovanie a pravidelný šport.

Zdravé stravovanie
V prvom rade – odpustite si alkohol a cigarety. Detoxifikačná diéta je to najlepšie pre vaše telo: čerstvé ovocie, zelenina a celozrnné potraviny. Pite dostatočné množstvo tekutín, aspoň 2 litre vody denne.
Časté diéty s následným jojo efektom veľkou mierou podporujú tvorbu celulitídy. Pravidelným drastickým diétovaním sa telo naučí ukladať zásoby tuku „na horšie časy“ rovno tam, kde si to vy najmenej želáte.
Zdravo sa stravovať však neznamená úplne odstrániť tuky z potravy. Nemali by sme sa vyhýbať sóji, olivovému oleju alebo orechom. Veľmi vhodným ovocím sú jahody, maliny, černice, granátové jablká a citrusové plody ako napríklad pomaranče alebo grapefruity.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky choroby
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.