loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Buďte zdravá aj v jeseni!

Buďte zdravá aj v jeseni!

Buďte zdravá aj v jeseni!Zdravie v jeseni
Buďte zdravá aj v jeseni!

Buďte zdravá aj v jeseni!
Buďte zdravá aj v jeseni!

Jeseň prináša chladné počasie, a tým aj viac chorôb. Ako im odolať?

1. Otvorte si okno

  • Byty prehriate z ústredného kúrenia sú najlepším zdrojom baktérií, ktoré sa množia najmä v teple a vlhku. Preto, ak radiátory vypnete na niekoľko hodín počas dňa alebo dokonca na celú noc, výrazne pomôžete svojmu zdraviu. V Dánsku je úplne prirodzené, že okná sú otvorené aj v zime, aspoň dve hodiny denne. Predtým, ako zosilníte kúrenie, skúste si obliecť jednu mikinu navyše.
2. Buďte aktívna
  • Jedzte veľa ovocia a zeleniny a športujte. Dve zásady, ktoré síce poznáme, ale koľké z nás ich naozaj dodržiavajú? Denne by ste mali zjesť päť porcií ovocia a zeleniny. Toto číslo považujte za minimálne, nebojte sa rozkrojiť si jabĺčko navyše, alebo do zeleninového šalátu pridať aj avokádo a olivy. Ak nemáte čas na šport, snažte sa aspoň veľa chodiť. Aj v škaredom počasí.
3. Spravte si čas na seba
  • Existuje spojitosť medzi stresom a imunitným systémom. Či už zrelaxujete pri prechádzkach so psom, na masáži alebo vo vani, na seba si nájdite aspoň 30 minút denne.
4. Naučte organizmus na studenú vodu
  • Ďalšie šialenstvo, ktoré neskúsi veľa z nás. Ale má to niečo do seba. Nie, nemáte sa sprchovať len studenou vodou, ale teplú vodu skúste vypnúť asi na minútu. Lepšie sa vám prekrví organizmus a naozaj, budete menej chorľavá.
5. Do varenia používajte cesnak
  • Cesnak posilňuje imunitný systém. Ak ho nemáte rada v surovej forme, pridávajte ho do varenia. Mäso, omáčky k cestovinám alebo dresingy do šalátov, cesnak môžete používať do čohokoľvek.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
JaninaB31 júl, 2013 o 15:41
Ja sa snažím zdravo jesť po celý rok a pravidelne športovať, ale aj tak som na jeseň častejšie chorá. Preto už teraz začínam s užívaním probiotík 9 premium, aby si posilnila imunitu. chvíľku trvá, než sa dostaví výsledok a ako mi bolo doporučené, pomáhajú upravovať zažívanie. Trpím pomerne často na nafúknuté brucho a na to, že tuk na ňom nemám, to nevyzerá moc pekne
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.