loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Atkinsova diéta

Atkinsova diétaVýhody a nevýhody Atkinsovej diéty
Atkinsova diéta

Atkinsova diéta
Atkinsova diéta

Atkinsova diéta

Nízkosacharidová diéta, pri ktorej nerátate žiadne kalórie.

Podstata diéty

Podľa Atkinsa problémom, prečo priberáme, sú cukry v našom jedálničku. Ak telo potrebuje spaľovať energiu, siaha práve po nich ako po prvých. Rovnako, ak prijímame cukor, telo tvorí viac inzulínu, čo nás opäť robí hladnými. Preto ak vynecháme z našej stravy cukor, telo začne premieňať na energiu tuky a rovnako, nízka hladina inzulínu nás zanechá dlhšie bez pocitu hladu.

Ako na to
Prvé dva týždne je príjem cukrov limitovaný na 15 – 20 gramov čistých uhľohydrátov denne, z čoho 15 gramov musí pochádzať zo zeleniny ako je brokolica, fazuľa, špargľa alebo špenát a iná listová zelenina (ekvivalentom sú  3 poháre čerstvých šalátových listov alebo 2 poháre listov a dve tretiny pohára varenej zeleniny). Čisté uhľohydráty sú tie, ktoré sú telom absorbované, teda ovplyvňujú hladinu cukru. Takým napríklad nie je vláknina. Príjem proteínov a tukov nie je limitovaný. Počas tejto fázy je potrebné vypiť aspoň 8 pohárov vody denne. Denne sa treba venovať aj športovým aktivitám. V tejto fáze  schudnete 2 – 5 kilogramov týždenne.
V ďalšej fáze môžete prijímať viac uhľohydrátov, pričom denný príjem sa zvyšuje o 5 gramov každý týždeň. Môžete pomaly zvyšovať príjem zakázaných potravín, presne podľa pokynov Atkinsa. Zvyšujete príjem cukrov až dovtedy, pokiaľ prestanete chudnúť. To je podľa Atkinsa množstvo cukrov, ktoré môžete mať vo svojom jedálničku.

Povolené:
Môže byť konzumované mäso, hydina, morské plody, vajcia, plnotučné syry, maslo, smotana, olivový olej alebo iné rastlinné oleje
Kofeín je povolený len v obmedzenom množstve. Do diéty pomaly pridávajte orechy, semiačka, jahody, maliny, strukoviny, celozrnné potraviny, zeleninu s obsahom škrobu.

Zakázané:

margarín, rafinovaný cukor, cestoviny, ryža, zemiaky, chlieb, biela múka, pšeničné výrobky, cereálie, ovocné džúsy, alkohol

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky diéty a výživa
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.