loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Ako získať a udržať si pevné ruky

Ako získať a udržať si pevné ruky

Ako získať a udržať si pevné rukyCviky na doma
Ako získať a udržať si pevné ruky

Kladka na posilňovanie rúk
Kladka na posilňovanie rúk

Ruky ako Michelle Obama?

Strava

Mnohé z nás predtým, ako začneme nadobúdať svalstvo, musíme stratiť tuk, ktorý tam momentálne máme. Preto sa treba vyhýbať jednoduchým cukrom a nasýteným tukom. Do svojej stravy zahrňte čo najviac ovocia, zeleniny a celozrnných potravín. Veľmi dôležitý je proteín, vďaka ktorému si svalstvo budujete, ale tiež udržiavate. Najlepším zdrojom bielkovín sú vajcia, strukoviny alebo kuracie mäso. Nezabúdajte tiež na ryby, tie morské sú napríklad výborným zdrojom esenciálnych mastných kyselín.

Cvičenie

Pevné ruky à la Michelle Obama získate hlavne pravidelným tréningom. Aj ona vraj vstáva o pol šiestej ráno, trénuje a potom sa venuje pravidelným mamičkovským povinnostiam. Netrénuje však len ruky, ale celé telo.

Ženy sa často obávajú, že ak si začnú vypracovávať biceps a triceps, ich ruky budú príliš svalnaté. Existujú však cvičenia, vďaka ktorým paže ostanú pevné, ale nie masívne.

Najznámejším cvikom sú kliky. Ak máte pocit, že sú ťažké, robte ich na stene. Postavte sa oproti stene, nohy majte mierne od seba. Oprite sa rukami o stenu presne tak, ako keby to bola zem. Držte pevné telo, opakujte 2 série po 15 opakovaní. Čím bližšie budete mať ruky k sebe, tým ťažšie kliky budú.

Nesmiete zabúdať na kardio cvičenia, aspoň 3-krát týždenne po 30 minút: plávanie, bicyklovanie, džoging či rýchla chôdza. Robte to, čo vás baví, kardio môže znamenať aj 40 minút chodenia po schodoch.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.