loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Zdravie » Ako prežiť chrípkové obdobie?

Ako prežiť chrípkové obdobie?

Ako prežiť chrípkové obdobie?Prevencia pred chrípkou
Ako prežiť chrípkové obdobie?

Ako prežiť chrípkové obdobie?
Ako prežiť chrípkové obdobie?

Síce nemôžete nič spraviť s kolegom, ktorý kýcha pri vedľajšom stole, stále môžete spraviť niečo preto, aby ste jeho baktériám odolali.

Musíte sa zamerať na niekoľko miest tela, ktoré sú na baktérie najnáchylnejšie.

Dávajte si pozor na ruky

  • Ruky sú nástroj, ktorým si najčastejšie prenášame baktérie do tela. Za hodinu sa dotkneme nosa až 16-krát. Aj preto sa baktérie z rúk dostanú do nosa veľmi ľahko a ihneď si začnú raziť cestu do dýchacieho ústrojenstva. V priemere sa na rukách nachádza až 1 500 baktérií na centimetri štvorcovom, počas chrípkového obdobia ich je ešte viac.
  • Ruky si preto umývajte pravidelne. Vysušte ich sušičom alebo papierovými utierkami, pretože uteráky majú niekedy viac baktérií ako ruky pred umytím. Je dobré, ak s partnerom používate rozdielne uteráky, najmä, keď je jeden z vás prechladnutý.
  • Často zabúdame, ako si ruky správne umývať. Mydlo by malo pôsobiť asi 15 – 30 sekúnd, potom ich opláchnite teplou vodou.
Dávajte si pozor na nos
  • Počuli ste už o rhinovíruse? Práve on má na svedomí až 50 percent všetkých prechladnutí. Začína sa rozširovať pri teplote 33 stupňov, čo je teplota v nose. Preto, jediná prevencia pred ním, je nedostať ho.
  • V chladnom alebo veternom počasí si nos zakrývajte šálom. Chladný vzduch spomaľuje pohyb hlienu, ktorý zachytáva vírusy a spomaľuje tvorbu bielych krviniek, ktoré s vírusmi bojujú. Nos je preto ohrozený.
  • Nezabudnite však šál prať, baktérií sa zbavíte už pri teplote 40 stupňov. Podobne, pri prechladnutí pomáhajú rúšky. Ak nežijete v Japonsku, pravdepodobne sa ľudia na vás budú pozerať ako na čudo, avšak, používajte ich aspoň doma. Budete prekvapená, ako rýchlo prechladnutie pominie.
  • Ďalším problémom je centrálne kúrenie v panelákových bytoch. Zanecháva vzduch suchý, čo vysušuje hlieny a ničí tenké vlásky, ktoré filtrujú vdýchnuté vírusy. Na radiátore preto nechajte odparovať nádobu s vodou.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
helen22 marec, 2011 o 16:49
Veľmi dobré rady. Ja osobne sa snažím si v tomto období posilniť imunitu. Výborný je wobenzym. Celú zimu som prežila bez chrípky či nachladnutia, takže odporúčam.
 
Ďalšie články z rubriky zdravie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.