loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Cvičenie » Ako jesť, keď športujeme

Ako jesť, keď športujeme

Ako jesť, keď športujemeČo jesť a čo nejesť pred cvičenímVitamíny, minerály a voda
Ako jesť, keď športujeme

Šport a strava
Šport a strava

Ako jesť, keď športujeme Pravidelné športovanie musí ovplyvniť náš jedálny lístok. Výživa športovca by sa mala odlišovať od jedálnička osoby, ktorá sa hýbe pomenej. Ak porovnáme dve osoby – športovca a nešportovca, aj keď s rovnakými ostatnými vlastnosťami (vek, hmotnosť, výška), športovec by mal denne prijať aspoň o 20 % viac kalórií ako nešportovec.
Ale pozor! Ak cvičíte menej ako 3 – 4 hodiny týždenne, nie je potrebné zvyšovať odporúčané denné množstvo kalórií, teda okolo 1 800 kalórií pre ženy a 2 100 pre mužov.
Ak však naozaj športujete intenzívne (každodenná športová aktivita) budete potrebovať prijať okolo 2 000 kalórií, ak ste žena a 2 700 kalórií, ak ste muž.  So zvyšujúcou frekvenciou a záťažou môžu aktívni športovci potrebovať až 3 000 cal (ženy) a 3 500 cal (muži). Dôležitým faktorom jedálnička u športovca by mala byť pravidelnosť. Pravidelne jesť a nevynechávať žiadne jedlá je pre telo veľmi dôležité. Potrebuje totiž mať stále dostatok živín na zásobovanie orgánov. Nevynechávajte raňajky ani v prípade, že sa chystáte cvičiť skoro ráno. Skúste skonzumovať aspoň kvalitné džúsy alebo čerstvé ovocie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky cvičenie
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.