loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Zdravie a fitness » Sprievodca » Ako eliminovať hlad?

Ako eliminovať hlad?

Ako eliminovať hlad?Dobré rady nad zlato
Ako eliminovať hlad?

Ako eliminovať hlad?
Ako eliminovať hlad?

Čo zaradiť do jedálnička

Najmä na začiatku procesu chudnutia človek pociťuje obrovské návaly hladu. Je to tým, že telo si zvyká na nový režim, prijíma menej kalórií, hoci spaľuje viac. Hlad sa dá eliminovať dvomi spôsobmi: výberom správnych potravín alebo tabletkami.

Z lekárne

Apetít sa dá kontrolovať pomocou liekov, ktoré obsahujú – tzv. potláčače chuti do jedla, látky ako sibutramín, dietylpropion, fentermín alebo fenylpropanolamín. Tieto účinné látky sú súčasťou liekov na chudnutie a dokážu ovplyvniť časť mozgu, ktorá ovláda chuť do jedla.

Lieky na chudnutie

Lieky na chudnutie vám predpíše lekár len v extrémnych prípadoch, pri vysokej obezite alebo ak nedokážete chudnúť prirodzeným spôsobom.

Voľnopredajné lieky

Síce ich zoženiete v lekárni, ale lekárničky sú zväčša vedené k tomu, aby ich predali len ľuďom, ktorí ich naozaj potrebujú. Ak si ich kupujete, nezabudnite si prečítať príbalový leták a určite informujte lekárničku, ak beriete aj nejaké iné lieky.

Rastlinné výživové doplnky

Ide o voľnopredajné doplnky výživy. Zoženiete ich v lekárňach, na internete, v obchodoch so zdravou výživou. Ide o rôzne rastlinné látky, ktoré spomaľujú trávenie, prípadne rýchlejšie zapĺňajú žalúdok. Nie je však dobré, ak ich beriete častejšie ako máte. Predávkovanie spôsobuje zápchu alebo hnačkové stavy. Informujte sa o nich čo najviac, kupujte ich z dôveryhodných zdrojov a ak máte akékoľvek otázky, poraďte sa s lekárom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.