loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Superpotraviny do kuchyne

Superpotraviny do kuchyne

Superpotraviny do kuchynePotraviny na zasýtenieZdravé priberanieProtirakovinové potraviny
Superpotraviny do kuchyne

Superpotraviny do kuchyne
Superpotraviny do kuchyne

Potraviny, ktoré vám rýchlo dodajú energiu

Kokos

  • Kokos a kokosový olej. Hoci kokosový olej má vysoký obsah tukov a až 90 percent z nich sú saturované tuky, nové štúdie hovoria, že kokosový olej zrýchľuje metabolizmus, pretože obsahuje mastné kyseliny, ktoré vám rýchlo dodajú energiu. V špecializovaných predajniach ho dokonca môžete zohnať aj ako nátierkové maslo.
Corn flakes cereálie
  • Kukuričné cereálie majú vysoký glykemický index. Avšak, radšej ako ráno, si ich dajte na olovrant. Prečo? Ráno potrebujete jesť potraviny, ktoré energiu uvoľňujú pomaly, pričom poobede, ak ste hladná pred večerou, sú cereálie presne to, čo potrebujete. Niečo zdravé, čo vás zaplní na hodinku alebo dve. Navyše, vďaka tomu, že väčšinou majú pridané vitamíny, dáte si niečo naozaj zdravé. Pozor len na to, koľko cukru a soli obsahujú.
Miso
  • Miso obsahuje veľa tyrozínu, neesenciálnej aminokyseliny, ktorá vám dodáva pocit spokojnosti. A dobrý pocit vám dodá energiu, ktorú potrebujete.
Ananás
  • Ananás má vysoké množstvo tryptofánu, aromatickej aminokyseliny, vďaka ktorej sa v mozgu tvorí viac sérotonínu. Navyše, obsahuje aj antioxidanty, ktoré v tele pomáhajú ničiť voľné radikály. Jedzte však len zrelý ananás: potiahnite najmenší vnútorný list, ak vám ostane v ruke, je čas pochutnať si na ňom.
Hrozienka
  • Hrozienka obsahujú komplexné cukry a železo. Neodporúčame ich jesť celý deň, ale za hrsť hrozienok na rýchle zahnanie hladu určite nie je zlé.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.