loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Recepty z tekvice

Recepty z tekvice

Recepty z tekviceKrémová tekvicová polievkaPečená Hokkaido tekvicaTekvicové tagliatelleTekvicový koláč so šľahačkou Tekvicový džús
Recepty z tekvice

Recepty z tekvice
Recepty z tekvice

Mesiace október a november, by mohli byť pokojne aj mesiacmi tekvice. Ich využitie ale nekončí len pri halloweenskom strašidle, tekvicovom prívarku a tekvicovej polievke.

Ak vám dochádza fantázia, čítajte naše tipy na chutné recepty a kompletné tekvicové menu.

Ale prv, ako sa pustíte do varenie, preštudujte si minikurz tých najčastejších tekvicových odrôd, vhodných aj nevhodných na konzumáciu:

  • „Atlantic Giant“ - oválna tekvica skutočne veľkých rozmerov, charakteristická oranžovou sladkastou dužinou, z ktorej v kuchyni vyčaríte tak varené ako aj pečené pokrmy.
  • „Apetit“ - táto bezšupková tekvica pôsobí na pohľad ako zelenožltý melón, a jej semená tejto obsahujú zdraviu prospešný zinok, a zároveň vynikajúco chutia.
  • „Birdhouse Bottle“ - tekvice charakteristické svojím podlhovastým tvarom, pripomínajúcim oranžovú vázu s rozšíreným dnom, sú ideálne tak na varenie (octové zálievky a šaláty), ako aj na dekoráciu (sušená ozdoba).
  • „Hokkaido Orange“ - táto sýta, oranžovo červená farba a chutná dužina, ktorá vo veľkom obsahuje karotén, je v kuchyni pri príprave tekvicových jedál, mimoriadne obľúbená.
  • „Okrasné tekvice“ - v obchodoch si môžete zakúpiť aj tekvice, ktoré sa však do varenia absolútne nehodia, pretože sú nejedlé. Investovať sa do nich ale určite oplatí – pri jesenných aj halloweenských dekoráciách sú totiž priam nepostrádateľné.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Martina9410 október, 2017 o 21:33
Mesiace tekvice:) - super.
Posielam zopar tipov na to ako zužitkovať celú tekvicu. Odporúčam najme moje obľúbené pražené tekvicové jadierka: http://www.chovatelahospodar.sk/clanok/co-s-tekvicou-238

Užite si mesiace tekvice:)

Martina
svjanka06 august, 2011 o 12:41
Mohla to byť dobrá polievka, nebyť toho suchého vína. Nič moc.
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.