loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Menu na Halloween

Menu na Halloween

Menu na HalloweenTekvicový chlieb s cesnakovou nátierkouHalloweenske špagetyPizza na Halloween pártySnehové pusinky na halloweensky spôsobHorúca Halloween čokoláda
Menu na Halloween

Menu na Halloween
Menu na Halloween

Ak ste sa rozhodli vykašľať sa na všetky pichľavé reči o tom, že americký Halloween nemá v našich končinách čo hľadať, a uprednostníte zábavu pred konfrontáciou s „antihalloweenskými“ nadšencami, inšpirujte sa receptami, ktoré sú priam stvorené na vašu strašidelnú párty!

Prv, než sa ale pustíte do samotného varenia, doprajte svojim mozgovým bunkám minikurz o tomto sviatku, aby ste prípadných neprajníkov raz dva odzbrojili:

  • Sviatok Halloween pochádza už z dôb cca 5 storočia nášho letopočtu, kedy tento sviatok slávili Kelti, najmä na území dnešného Írska a Škótska. Sviatok sa volal Samhain.
  • Pohanskí Kelti v tento deň (31.10.) oslavovali Nový rok, ktorý sa pre nich končil letom a začínal zimou (kolobeh prírody aj života). S príchodom zimy si tak tiež uctievali duše mŕtvych a verili, že práve v tento deň sa svety mŕtvych aj živých prepoja v jeden. S úsvitom nového dňa, sa ale svet mŕtvych opäť uzavrie.
  • Pri oslave sa na stôl prestieralo jedlo aj pre už zosnulých. Aby títo pozvanie na večeru prijali a trafili k nim domov, v okne im nechávali veriaci svietiť sviečky uložené vo vydlabaných tekviciach.
  • Po večeri sa konali bujaré oslavy, počas ktorých mali veriaci na sebe rôzne masky – to preto, aby sa chránili pred prípadnými zlými duchmi, a tí ich nemohli spoznať a uškodiť im.
  • Halloween bol do Ameriky „prinesený“ až okolo roku 1840, prisťahovalcami z Írska a Škótska, kde dostal aj svoju dnešnú podobu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.