loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Letná diéta

Letná diéta

Letná diéta
Letná diéta

Letná diéta
Letná diéta

Letná diéta

Čo jesť v lete? Rozmanitosť čerstvého ovocia a zeleniny uľahčuje prípravu zdravého a ľahkého jedla. Slabosť na zmrzlinu, leňošenie na pláži a nekonečné vyjedanie bufetových dobrôt na dovolenke s all inclusive môže človeku pridať pekných pár kilogramov naviac.

Poradíme vám, čo jesť v lete, aby ste nepribrali.

1. Pestrá a vyvážená strava s množstvom výživných produktov. Pri horúcom počasí máme menší apetít, častejšie siahame po čerstvom ovocí a zelenine namiesto ťažkého jedla. Hoci je to príjemné a netreba pri príprave stráviť čas v kuchyni pri sporáku, môže to byť nebezpečné vzhľadom na nedostatočné množstvo uhľohydrátov a proteínov, vďaka čomu pociťujete hlad. Šaláty z čerstvej zeleniny sú určite žiadané a vhodné, no zo svojho jedálnička určite úplne nevylúčte mäso, ryby, ani vajcia (proteíny), ryžu, cestoviny a kúsok chleba, ktoré sú zdrojom uhľohydrátov.

2. Jedzte 3 krát denne. Aj keď sa váš denný rozvrh často mení, dbajte o to, aby ste jedli pravidelne: výdatné raňajky, napr. ovocie + mliečne výrobky + uhľohydráty + teplý nápoj. Také raňajky vám dodajú energiu na začatie dňa.

3. Dávajte si pozor na fast foody a iné vysokokalorické jedlá typu: zmrzlina, chipsy, šišky.
Takéto menu je jednoduchá a rýchla cesta ku kilogramom navyše. Doprajte si kalorické potešenie najviac dvakrát do týždňa.

4. S ochutením šalátu opatrne. 1 lyžica oleja obsahuje 100 kalórií. Používajte šťavu z citróna alebo vínny ocot.

5. Nemusíte sa vzdať predjedla a dezertu. Namiesto nezdravých kalórií jedzte hodnotné produkty: ryby, krevety, syry.

6. Jedzte sezónne ovocie a zeleninu. Čakali ste na ne celý rok! Sú plné vitamínov, antioxidantov a vlákniny, ktorá reguluje trávenie. Majú málo kalórií, môžete ich preto jesť, koľko sa vám zažiada.

7. Pozor na maškrty! Vynechanie slaných alebo sladkých maškŕt vás ochráni pred priberaním. Ak však predsa len neodoláte, myslite na to, ako to odrobiť, napríklad zvýšenou fyzickou aktivitou alebo hoci prechádzkou.

8. Obmedzte používanie soli, ktorá spôsobuje zadržiavanie vody v tele, čo má za následok, že pociťujete hlad. Vyhýbajte sa produktom s vysokým obsahom soli: údené ryby a mäso, sýtené nápoje, konzervované produkty. Namiesto soli používajte bylinky, koreniny, vínny ocot.

9. Dávajte si pozor na to, čo zjete mimo domu. Ľahko sa pri tom totiž zabúda na kalórie. Ak je vaším hlavným jedlom hamburger s hranolkami, ako dezert si vyberte niečo ľahšie, napr. želé s ovocím.

10. Pite veľa. Voda dodáva vašej pokožke vlhkosť, tak potrebnú najmä v lete, pri vysokých teplotách. Vyberte si minerálnu vodu, môže byť ochutená, ale nesladená. Pite často menšie množstvá, čím zmenšíte apetít.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.