loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Kuchyňa a veľké upratovanie

Kuchyňa a veľké upratovanie

Kuchyňa a veľké upratovanieSóda, čpavok a chlór
Kuchyňa a veľké upratovanie

Kuchyňa a veľké upratovanie
Kuchyňa a veľké upratovanie

Čistá kuchyňa je najmocnejšou zbraňou proti mikróbom, ktoré môžu spôsobovať nežiaduce ochorenia alebo alergie.

Ale tiež nie je potrebné, aby ste preto míňali obrovské sumy peňazí, vtrhli v obchode medzi regály s čistiacimi prostriedkami, ktorými zaplníte nákupný vozík a tie potom doma uložili do skriniek a sotva niekedy použili. Týmto spôsobom nielen míňate peniaze, ale tiež strácate čas.

Päť výrobkov, ktoré sa obvykle používajú v kuchyni, je viac ako dosť na to, aby ste udržali kuchyňu čistú: saponát, ocot, sóda, čpavok a chlór.

Pozor: výrobky ako sóda, čpavok a chlór sa nesmú zmiešavať, pretože môžu spôsobiť vznik toxických prvkov, ktoré môžu poškodiť organizmus.

Ocot:

  • Prinesie do miestnosti znovu lesk. Ocot je jednou z najslabších kyslín, a preto môže byť v kuchyni veľmi užitočný. Zmiešajte ocot s vodou v rovnakom pomere a s pomocou získaného roztoku môžete začať upratovať. Tento roztok ľahko odstráni škvrny, ktoré zanechala kávová usadenina, keď káva prekypí. Je veľmi užitočný i na oplachovanie tanierov a odstraňovanie mastnoty. Je šikovný na umývanie podláh a všetko, čo musíte pre to urobiť, je zmiešať polovicu pohára octu so 4 pohármi teplej vody. Množstvo sa mení v závislosti od veľkosti podlahovej plochy.
  • Ocot je dobrý tiež vtedy, keď sa chcete zbaviť nepríjemných pachov; dobre viete, že po niektorých jedlách si môžu hrnce, taniere, alebo dokonca aj príbory, uchovať nepríjemný zápach. Aby ste sa tohto pachu zbavili, stačí, keď dáte daný kus kuchynského náčinia na niekoľko minút do zmesi vriacej vody s octom (obzvlášť vtedy, keď sa chcete zbaviť zápachu z cibule alebo cesnaku).
  • Dokonca i okná je možné umývať pomocou roztoku octu. Namočte handru alebo noviny do vody zmiešanej s octom a môžete začať s obnovou čistých a lesklých okien.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.