loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Crème Anglaise, Custard, Crème Brulée

Crème Anglaise, Custard, Crème Brulée

Crème Anglaise, Custard, Crème BruléeCrème AnglaiseCrème Brulée
Crème Anglaise, Custard, Crème Brulée

Delikátne krémy
Delikátne krémy

Crème Anglaise, Custard, Crème Brulée

Milovníci sladkostí sa usmievajú už len pri pomyslení na dobroty ako sú zmrzlina, sorbet, krémy, panna cotta, či custard alebo crème brulée. Obohaťte aj vy seba a svoju kuchyňu o delikátne chute a ich honosné názvy, ktoré uctieva celý svet.

Čo je Crème Anglaise?

Je to francúzsky názov anglického krému. Crème Anglaise je jeden z najznámejších dezertov na svete a pýši sa titulom - Dokonalá kulinárska pamiatka, ktorá sa po prvýkrát objavila už v roku 1691 v kuchárskej knihe Francoisa Massialota. Napriek svojmu úctyhodnému veku, tento recept nestratil nič zo svojej geniálnej jednoduchosti.

Čo je Crème Brulée?

Crème Brulée je hustý vaječno-vanilkový krém delikátnej chuti, ktorý sa posype cukrom a zapečie dozlatista pod horúcim grilom, alebo sa pripečie špeciálnym plynovým horákom, čím sa nad vanilkovým krémom vytvorí chrumkavá, karamelová škrupinka bez toho, aby sa krém príliš zohrial.

Čo je Custard?

Custard je tradičná anglická omáčka do koláčov. Odporúča sa do jablkových koláčov. Môže byť tiež základom pre dezerty ako: torty, zmrzliny, či pečené pudingy. Pripravuje sa z mlieka, múky (najčastejšie kukuričnej), cukru, vajec a vanilky.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.