loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Recepty » Sprievodca » Bylinkové čaje na všetko

Bylinkové čaje na všetko

Bylinkové čaje na všetko
Bylinkové čaje na všetko

Bylinkové čaje na všetko
Bylinkové čaje na všetko

Prinášame vám zoznam tých najlepších bylinkových čajov, ktoré vás ozdravia, prebudia, skrášlia aj osviežia:

Malinové lístky – tento čaj pomáha pri vyplachovaní úst a možno ho tiež použiť na kloktanie pri krčných infekciách. Malinový čaj by sa nemal piť na začiatku tehotenstva, pretože môže hroziť riziko potratu. Bylinkárky ho zas odporúčajú piť pravidelne v posledných týždňoch gravidity, pretože skracuje a uľahčuje pôrod.

Materina dúška – čaj z materinej dúšky pite hlavne pri prechladnutí, chrípke, bronchitíde,bolestiach uší a zápalov prínosných dutín. Materina dúška má povzbudzujúce účinky a tíši tiež bolesť.

Mäta prieporná – čaj pripravený z lístkov mäty priepornej nielenže vynikajúco chutí, ale tiež pomáha pri nevoľnosti, prechladnutí a chrípke. Je vhodný aj po ťažkom jedle, keďže podporuje trávenie a znižuje plynatosť.

Medovka lekárska – najlepší je, keď si ho pripravíme z čerstvých lístkov medovky. Medovka má utišujúce vlastnosti, znižuje napätie a nevedie k ospalosti. Upokojuje podráždené nervy a uľaví tiež pri horúčke. Medovkový čaj je vhodný aj pri problémoch s trávením.

Púpava – čaj z púpavových listov je ideálne prírodné diuretikum. Pomáha totiž pri vylučovaní prebytočnej vody z nášho tela, preto sa hodí aj k diétam alebo pri detoxe.

Rozmarín – keď cítite, že vám ubúda energia, uvarte si čaj z rozmarínu. Pôsobí podobne ako káva, preto je vhodný tiež hneď na ráno, na naštartovanie organizmu. Rozmarín pomáha aj pri bolestiach hlavy a vraj zlepšuje aj pamäť.

Rumanček – podporuje pokojný spánok, upokojuje nervový systém a zmierňuje úzkosť. Použité a vychladnuté vrecúška, možno použiť aj ako obklady na zapálené a unavené oči.

Šípky – čaj z rozdrvených šípok môžete piť ako prevenciu proti chrípke a prechladnutiu. Je totiž bohatý na vitamín C. Jeho jemnú chuť si môžete zvýrazniť napríklad aj pridaním trochou citrónovej šťavy.

Žihľava – žihľavové listy obsahujú vitamíny a minerály, najmä železo. Pomáha keď ho pijete pravidelne na prečistenie organizmu, na posilnenie imunity, aj pri rôznych typoch alergií, vrátane sennej nádchy.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.