loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Zmena zamestnania a užitočné rady

Zmena zamestnania a užitočné rady

Zmena zamestnania a užitočné radyDôkladná analýza
Zmena zamestnania a užitočné rady

Zmena zamestnania a užitočné rady
Zmena zamestnania a užitočné rady

Ponúkame vám niekoľko odporúčaní, čo máte robiť, pokiaľ uvažujete o zmene zamestnania:

1. Niekedy je lepšie nerozhodovať sa hneď

Máte pocit, že sa vám v súčasnom zamestnaní už nič nedarí dotiahnuť do konca? Nemôžete slobodne komunikovať so šéfom,  a to má negatívny dopad na vašu prácu? Hlavne pokiaľ ste dostali ďalšie pracovné ponuky, ktoré vás lákajú, tak býva prvým impulzom ísť niekam inam.

2. Nenechajte sa ovládnuť prvým impulzom

Skôr ako urobíte nejakú zmenu, dobre zvážte všetky možnosti. Každý nový vzťah, či už ide o vzťah priateľský, alebo pracovný, sa často začína náznakom toho najlepšieho, ale môže sa stať, že sa skoro objavia aj problémy. Pokiaľ chcete mať istotu, že vaše rozhodnutie bude vo váš prospech, zvážte všetky prechádzajúce rozhodnutia a venujte pozornosť tým aspektom, ktoré ste pôvodne zanedbávali a ktoré viedli k zlým riešeniam.

Premýšľajte o tom, či ste vtedy, keď ste nastúpili do tejto práce, poznali všetky dôsledky a či ste dobre posúdili ponuku, než ste s nadšením vkročili do novej etapy svojej kariéry. Za predpokladu, že ste spočiatku nemohli ani tušiť skutočnosti, ktoré teraz spôsobili to, že chcete odísť, nie je vašou vinou, že ste si spôsobili problémy.

Problematické situácie môžete rozpoznať po chladnej analýze, a preto sa nabudúce rozhodnite pre iné zamestnanie, len pokiaľ budete so všetkým oboznámená. Ak v spoločnosti, v ktorej v súčasnosti pracujete, nie je možné veci nijako zmeniť, zvoľte s pokojným svedomím zmenu pracovnej dráhy, avšak uvedomte si pritom všetky riziká.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.