loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Žijete na falošnej energii?

Žijete na falošnej energii?

Žijete na falošnej energii?
Žijete na falošnej energii?

Žijete na falošnej energii?
Žijete na falošnej energii?

Váš životný štýl definuje veľa práce, málo spánku a čím ďalej, tým viac kofeínu. Nie ste jediná. Čoraz viac žien pracuje a popritom uhráva rodinu, malé dieťa a sociálny život.

Telo dostáva zabrať a jeho odpoveďou je tvorba adrenalínu. Vy sa potom cítite plná energie, ale ide len o hormonálnu, prázdnu energiu.

Ak si k tomu prirátate nesprávnu životosprávu a pokračujúci nedostatok spánku, blížite sa ku kolapsu.

Ak sa budíte unavená

Definícia:

  • Ak fungujete na adrenalíne, neviete správne odhadnúť, kedy ste na hrane. Telo vám to ale dáva jasne najavo: budíte sa unavená. Aby prežilo deň, obrní sa adrenalínom a pýta si kofeín.
Čo s tým:
  • Tento cyklus môžete prelomiť B-komplexom, ktorý užijete hneď ráno. Skupina vitamínov B telu dodá energiu, a zastaví tvorbu adrenalínu.
Ak prežívate na kofeíne

Definícia:
  • Pijete štyri kávy denne a keď prestanete, máte silné bolesti hlavy, trasie vás a strácate silu.
Čo s tým:
  • Aby telo nezažilo úplný šok, neprestaňte ju piť, len ju obmedzte. Vyhľadávajte zdroje kofeínu s obsahom antioxidantov. Veľa antioxidantov obsahuje napríklad čerstvá, nie instantná káva. Popri káve pite aj biely čaj alebo jedzte kvalitnú tmavú čokoládu. Aj to sú zdroje kofeínu, ale obsahujú ho v menšom množstve a telu dodávajú aj iné živiny, takže sa nemusí spoliehať len na tvorbu energie z adrenalínu.
Chvejete sa

Definícia:
  • Často ste náladová, uplakaná a ufrflaná. Takéto pocity vás ešte viac vyšťavia a vy zapadnete do nekonečného kruhu.
Čo s tým:
  • Ak začnete pociťovať zmenu nálady, nájdite si miesto, kde môžete byť sama. Zhlboka sa nadýchnite, postavte sa na špičky, jednu nohu zdvihnite a predstavte si, že cez ňu z tela vypúšťate všetku zlú energiu. Zároveň si masírujte ušné laloky, na nich sa nachádza akupresúrny bod napojený na zmysly. Opakujte päťkrát na každej nohe.
Jete priveľa nezdravej stravy

Definícia:
  • Hoci viete, čo je dobré a čo nie, na prípravu zdravého jedla nemáte čas, a tak deň zakončíte večerou z mikrovlnky alebo polotovarom. Tieto potraviny obsahujú veľa prázdnej energie, na ktorej spracovanie telo potrebuje ešte viac živín.
Čo s tým:
  • Hoci sa môžete zachrániť detoxom, existujú aj jemnejšie metódy prečistenia organizmu: klasické mlieko na chvíľu zameňte za mandľové, uvarte si polievku z koreňovej zeleniny a ako hlavné jedlo si dajte bielu rybu alebo sladký zemiak.
Ste unavená už v pondelok

Definícia:
  • Hoci máte za sebou víkend, cítite sa unavená presne ako v piatok večer. To je ďalší jasný znak, že telo nežije, ale prežíva.
Čo s tým:
  • V práci si každý deň medzi treťou a piatou nájdite krátky okamih na oddýchnutie. Ak ste veľmi unavená, oddýchnite si, lebo telo bude opäť fungovať len na adrenalíne. Krátky odpočinok zníži jeho tvorbu a keďže spánok navádza na ďalší spánok, večer ľahšie zaspíte.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.