loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Ženy a ich pracovné možnosti

Ženy a ich pracovné možnosti

Ženy a ich pracovné možnostiPostavenie žien v práci
Ženy a ich pracovné možnosti

Ženy a ich pracovné možnosti
Ženy a ich pracovné možnosti

K ženám sa na pracovisku pristupuje inak ako k mužom

Možno, že sa to nestáva vždy a všade, je však pravda,
že vo väčšine prípadov sú ženy znevýhodňované, pokiaľ ide o nájdenie dobre plateného pracovného miesta, o prevzatie zodpovednosti a o profesijný rozvoj.

A to nehovoríme len o maličkých firmách, ktoré nemajú prakticky žiadnu zamestnaneckú politiku, ale aj o zahraničných spoločnostiach. Aj keď tieto spoločnosti chcú vytvoriť vzťah založený na partnerstve medzi zamestnancami opačného pohlavia, objavujú sa v nich často najrôznejšie prekážky.

Nasleduje výpočet najčastejších problémov, na ktoré ženy v zamestnaní narážajú:

1. Nevenuje sa im pozornosť

  • Nejde o to, že by muži na tento problém nenarážali, ale o motív, prečo sa vlastne objavuje. Žene sa nevenuje pozornosť z jednoduchého faktu, že patrí k tomuto pohlaviu. Klasickým scenárom je schôdza, na ktorej žena vznesie nejaké námietky alebo nadhodí nejaký problém. Je ignorovaná, avšak keď neskôr v priebehu rokovania nejaký muž na tento problém prednesie diskusiu, všetci mu venujú pozornosť a snažia sa vyjadriť svoje stanovisko. Výskumy ukazujú, že nielen u nás sú ženy na verejnosti prerušované či ignorované omnoho viac ako muži. Ide o problém, ktorý sa objavuje v takmer všetkých spoločnostiach na celom svete.
2. Sú neustále testované
  • Pokiaľ idú žena a muž spoločne na rokovanie, pričom obaja zastupujú rovnakú spoločnosť, okamžite sa predpokladá, že muž má vyššiu funkciu a že žena plní úlohu asistentky. Aj keď sa zistí, že tomu tak nie je, problémy nekončia. Muži si kladú otázku, ako sa na vyšší post dostala, a začnú ju testovať, aby zistili, či práve ona si príslušnú pozíciu zaslúži.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.