loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Zbavte sa nesmelosti

Zbavte sa nesmelosti

Zbavte sa nesmelostiPrečo sú ľudia nesmelí?Ako prekonať nesmelosť
Zbavte sa nesmelosti

Zbavte sa nesmelosti
Zbavte sa nesmelosti

Byť nesmelý v spoločnosti, v ktorej má komunikácia zásadný význam, je veľký hendikep. Nemáte šancu zaujať vedúce postavenie – na to je potrebné byť schopný donútiť ľudí, aby vás poslúchali a šli za vami. Nemôžete zastávať miesto v predaji alebo marketingu. Vo všeobecnosti, nech už sa zaoberáte čímkoľvek, potrebujete podporu a spoluúčasť druhých, čo však nemôžete získať, keď o to neviete poprosiť.

Nesmelosť je jedna z najčastejšie sa vyskytujúcich ťažkostí (podľa istých štúdií kvôli nej 80 % z nás trpí alebo určitý čas trpelo) a môže mať veľmi neblahý vplyv na život tých, ktorí s nesmelosťou žijú. Napriek tomu všetkému sa nesmelí ľudia netešia príliš veľkým sympatiám a pochopeniu, a to preto, že nesmelosť vedie k nepríjemným spoločenským prejavom. Človek, ktorý sa snaží zbaviť nesmelosti a vystupovať voči ostatným ľuďom čo možno najspoločenskejšie, môže byť pri svojej neobratnosti v konaní s druhými považovaný za snoba, nudného patróna, divného chrobáka alebo slabocha.

Ako sa nesmelosť prejavuje? Nervozitou pri stretnutí s inými ľuďmi, neobratnosťou v konaní, prehnanou sebakritikou a nedostatkom sebavedomia. Byť nesmelý nie je to isté, ako byť introvertný. Introvert môže byť v styku s druhými ľuďmi obratný, ale jednoducho býva radšej sám. Nesmelosť sa neprejaví vždy navonok. Niektorí ľudia však dokážu prekonať komunikačnú zábranu a nesmelý človek sa začne správať normálne a stáva sa príjemným spoločníkom.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.