loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Závislosť na plastických operáciách

Závislosť na plastických operáciách

Závislosť na plastických operáciách Liečba a príznaky
Závislosť na plastických operáciách

Závislosť na plastických operáciách
Závislosť na plastických operáciách

Každá žena túži po kráse. Niektorá viac, iná menej. Niet divu. Dnešná doba určuje kráse prísne pravidlá. Hovorí sa, že pre krásu sa musí trpieť. Kým ženy podstupujú bolestivé epilácie, štipľavé masáže proti celulitíde a ničia si vlasy farbami, dá sa povedať, že je všetko v poriadku. Sú však ženy, ktoré kvôli kráse trpia doslova...

Dismorfofóbia - závislosť na plastických operáciách postihuje čoraz viac žien a nevyhýba sa bohužiaľ ani Slovenkám. Ženy trpiace touto závislosťou sa neuspokoja „len“ s niekoľkými kozmetickými úpravami. Chcú ich stále viac a viac a žiadna plastická operácia ich nedokáže vnútorne naplniť. Sú priamo posadnuté svojím vzhľadom a aj tá najmenšia chybička krásy im dokáže spôsobiť neuveriteľnú traumu.

Kedy je všetko v poriadku?

Ak žena nie je spokojná s niektorou časťou svojho tela a chce ju pozmeniť. Rozhodne sa pre zásah plastických chirurgov a s výsledkom operácie je spokojná. Má prsia, po ktorých túžila, silnejšie pery či štíhlejšie stehná, cíti sa sebaisto a svoj vzhľad ďalej nerieši.

Kedy už ide o dismorfofóbiu?

Neexistuje presné meradlo na určenie toho, kedy žena trpí dismorfofóbiou a kedy sa jedná len o prehnané sledovanie svojho vzhľadu. Všeobecne sa však dá povedať, že o závislosť na plastike ide v prípade, keď vzhľad začne ženu obmedzovať v normálnom živote. Keď jediný pohľad do zrkadla pre ňu znamená šok. Keď cíti, že by chcela byť niekým úplne iným. Keď jediné, o čo sa zaujíma a po čom prahne sú plastické operácie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.