loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Sprievodca » Vyberte si vhodnú vysokú školu

Vyberte si vhodnú vysokú školu

Vyberte si vhodnú vysokú školuPripravte si študijný plán
Vyberte si vhodnú vysokú školu

Vyberte si vhodnú vysokú školu
Vyberte si vhodnú vysokú školu

Prehĺbiť si vzdelanie štúdiom na vysokej škole, či už formou diaľkového, alebo denného štúdia, je úloha jednoduchá len navonok. Mladým ľuďom pomáha v ich rozhodovaní mladistvý elán, ale aj určitá dávka neznalosti, ktorá je špecifická pre ľudí bez veľkých životných skúseností.

Pri bližšom skúmaní obetí a úsilia, ktoré vyžaduje štúdium na vysokej škole, sa objaví mnoho faktorov, ktoré je potrebné splniť, ak si chcete dôkladne prehĺbiť znalosti na vyššej úrovni vzdelania. Hlavnými faktormi sú trpezlivosť a tvrdá práca.

Absolútne zásadné je, aby ste v prvom rade správne zhodnotili svoje reálne intelektuálne možnosti a prirodzené profesijné sklony, a to buď starostlivým skúmaním svojej osobnosti, alebo tým, že sa obrátite na odborníkov, respektíve na výchovných poradcov, ktorí sú u nás v súčasnosti k dispozícii a ktorí vedia, ako vás nasmerovať na voľbu vhodného študijného odboru. Napríklad záľuba v exaktných vedách vás môže priviesť k voľbe fakulty fyziky alebo elektrotechnickej fakulty so zameraním na počítače, zatiaľ čo trvalá náklonnosť k zvieratám alebo k poľnohospodárstvu vám môže otvoriť kariéru veterinára či úspešného poľnohospodára.

Len čo sú zistené prirodzené sklony kandidáta, nastane ďalšia fáza, ktorá by neskôr mohla priniesť značné rozčarovanie, a to, ak by ste si uvedomili, že ste si vybrali určitú fakultu len preto, aby ste si prehĺbili svoje sebapoznanie a duchovnú stránku, a už menej preto, aby ste sa zodpovedajúcim spôsobom špecializovali na povolanie, ktoré chcete vykonávať. To je prípad mnohých absolventov fakúlt s humanitným zameraním, ktorí po ukončení štúdia zistia, že si musia zvoliť kariéru v školstve, aj keď viac túžia po práci v úplne odlišnom odbore. Preto je dôležité uvažovať vecne už pri výbere školy a odboru.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.