loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Výberové kritériá pri pohovore uchádzača o zamestnanie

Výberové kritériá pri pohovore uchádzača o zamestnanie

Výberové kritériá pri pohovore uchádzača o zamestnanie Ako sa správať pri pohovore?
Výberové kritériá pri pohovore uchádzača o zamestnanie

Najčastejšie výberové kritériá
Najčastejšie výberové kritériá

Pre toho, kto chce zohnať prácu, bývajú kritériá výberu používané pre uchádzačov o zamestnanie často nejasné, a môžu ho dokonca odradiť už na samom začiatku, pretože sa bude cítiť zakomplexovaný z požiadaviek, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako príliš vysoké na to, aby mohol vytúžené pracovné miesto získať. Preto je nutné, aby uchádzači jasne pochopili výberové kritériá a sami boli schopní určiť, či tieto odborné požiadavky spĺňajú, alebo nie.

Niekedy zamestnávateľ prijme stovky CV na jedinú pozíciu, čo však môže znamenať zníženie jeho pozornosti pri ich čítaní, ktoré je spôsobené práve snahou ponúknuť všetkým uchádzačom rovnakú šancu pri pohovore. Z tohto dôvodu sa v prvej fáze (vo fáze predvýberu) môže stať, že sú odmietnuté žiadosti považované za neúplné. To znamená, že zamestnávateľ rozhodne o tom, že už od začiatku neboli splnené potrebné kritériá, a nebude brať do úvahy tie CV, v ktorých chýbajú určité informácie, alebo tie, ktoré nekladú jasný dôraz na schopnosti uchádzača.

Najčastejšie výberové kritériá, ktoré nájdete takmer pri každom pohovore, sú všeobecné schopnosti a zručnosti, ktoré musí uchádzač ovládať, aby mohol úspešne obstáť vo výberových etapách profesionálneho pohovoru. Keď po nejakom čase získate už dôkladné skúsenosti v love na pracovné miesto a zlepšíte všetky požadované schopnosti, ktoré na kandidáta zamestnávateľ má, potom sa vám pravdepodobne podarí stručnou a relevantnou prezentáciou upútať pozornosť personalistu od už samého začiatku. A tak ľahko postúpite do ďalších fáz profesionálneho pohovoru.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.