loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Určite si svoje kariérne ciele

Určite si svoje kariérne ciele

Určite si svoje kariérne cieleOblasti vášho záujmuFinancie, zdravie a zábava
Určite si svoje kariérne ciele

Určite si svoje kariérne ciele
Určite si svoje kariérne ciele

Mnohí čerství absolventi bývajú neistí, keď ide o vymedzenie konkrétnych profesionálnych cieľov, a často jednoducho kopírujú profesionálne ciele prevzaté od známych, ktorí už majú skúsenosti v odbore, v ktorom oni sami hodlajú pôsobiť.

Je dobré vedieť, že pracovné ciele sa neobmedzujú iba na vybudovanie kariéry ako takej, ale môžu obsahovať aj širší okruh pôsobnosti. V ňom sa môže objaviť aj osobnosť kandidáta, finančné aspekty, alebo aj výhody a nevýhody fyzickej a sociálnej povahy. Takéto plány – aj keď zdanlivo rozdielne – sú veľmi tesne zviazané a musia sa navzájom doplňovať, ak si chcete stanoviť reálne ciele s vysokou mierou úspešnosti.

Nie je dobré určiť si nejaké ciele len kvôli cieľom samotným, naopak, ide o krok, ktorý je nutný pre každého, kto si chce do detailu naplánovať svoju kariéru a zaistiť si tak väčšiu šancu na úspech.

Záujemcom predkladáme niekoľko dôležitých oblastí, na ktoré je potrebné sa zamerať skôr, ako si stanovíte také profesijné ciele, ktoré vás budú presne vystihovať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.