loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Umenie počúvať

Umenie počúvať

Umenie počúvaťProfesie vyžadujúce schopnosť počúvať
Umenie počúvať

Umenie počúvať
Umenie počúvať

Umenie počúvať

Myslíte si, že nie je nič jednoduchšie ako počúvať. Robíte to predsa každý deň: počúvate manžela, kolegov v práci, priateľky, ktoré sa vám zdôverujú. No viete naozaj, čo vám chcú povedať? Možno len súhlasne prikyvujete, pričom premýšľate nad tým, čo dnes uvaríte na obed. Ak je to tak, znamená to, že by ste sa mali naučiť naozaj počúvať, a nie sa len vážne tváriť.

Každý sa potrebuje vyrozprávať

Keď sa nakopia starosti a problémy, každý z nás cíti potrebu s niekým sa o nich porozprávať. Nezáleží pritom, či ten niekto dokáže nájsť rozumné riešenie. Dôležitejšie je, aby vedel trpezlivo počúvať, nevyťahoval vtedy svoje problémy a neporovnával, čie problémy sú väčšie. Vďaka tomu, že sa niekomu „vykecáme", začneme sa na problém pozerať z trochu iného uhla a ľahšie sa s ním vyrovnáme.

Nemyslite len na seba

Keď vám niekto rozpráva o niečom, čo je pre neho dôležité, posnažte sa nepozerať sa na to z hľadiska vašich vlastných skúseností. Nesúďte, povedzte len svoj názor. Radšej sa skúste vžiť do situácie toho, kto sa vám zveruje, pochopiť, čo asi prežíva a čo ho trápi. Vďaka tomu budete počuť viac, jeho problém skôr pochopíte a zároveň bude pre vás jednoduchšie pomôcť alebo poradiť.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.