loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Stále sa treba učiť ako správne žiť

Stále sa treba učiť ako správne žiť

Stále sa treba učiť ako správne žiťProblémy druhých a vlastné šťastieAby bol náš život lepší
Problémy druhých a vlastné šťastie

Problémy druhých a vlastné šťastie
Problémy druhých a vlastné šťastie

6. Nie ste zodpovedná za radosti a šťastie ľudí okolo vás, nie ste prameň, z ktorého ostatní čerpajú, čo sa im zachce. Môžete svojmu okoliu ponúknuť toľko radostí, koľko len chcete, ale robte to z lásky, priateľstva alebo z iných ušľachtilých dôvodov, bez toho, aby ste to cítili voči niekomu inému ako povinnosť.

7. Vždy, keď to potrebujete, požiadajte o pomoc druhých. Nebuďte tvrdohlavá a nesnažte sa riešiť všetko sama. Niektoré veci nezávisia len od nás, nemusíme na ne stačiť. Je však potrebné, aby ste sa vedeli obrátiť na tých, ktorí vám dokážu skutočne pomôcť.

8. Naučte sa rozlišovať medzi pomyselnými problémami a tými skutočnými, a tie prvé eliminovať. Nepodstatné problémy vám zaberajú príliš veľa času a aj dosť využiteľnej energie.

9. Objavte znovu radosť zo zdanlivo banálnych každodenných činností ako je dobrý spánok, chutné jedlo a príjemná prechádzka. Vychutnávajte si každú z týchto aktivít čo najčastejšie.

10. Nestarajte sa do problémov druhých, keď sa jedná o úzkosť a stres. Takéto problémy vy vyriešiť nemôžete a navyše vás môžu ovplyvniť negatívne. Čo sa týka ďalších, menej vážnych problémov, môžete ponúknuť svoju pomoc, ak máte pocit, že je to treba, to znamená, pokiaľ je vo vašich silách nájsť riešenie, ktoré bude prijateľné. Najprv však zvážte, ako veľmi vás to vtiahne do problému a aký to bude mať vplyv na vás.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.