loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Stále sa treba učiť ako správne žiť

Stále sa treba učiť ako správne žiť

Stále sa treba učiť ako správne žiťProblémy druhých a vlastné šťastieAby bol náš život lepší
Stále sa treba učiť ako správne žiť

Stále sa treba učiť ako správne žiť
Stále sa treba učiť ako správne žiť

Jeden parížsky inštitút, ktorý sa zaoberá štúdiom úzkosti a stresu – dvoch veľkých neduhov moderného sveta – zverejnil 20 pravidiel pre správny život.

Keby sme sa nimi riadili aspoň z 50% (teda že 10 z nich by sme uviedli do praxe), ponúkli by nám kvalitný život. A ktoré pravidlá to sú?

1. Po 2 až 3 hodinách práce si urobte aspoň 5-minútovú prestávku, behom ktorej budete myslieť iba na seba a pracovné záležitosti necháte stranou. Dbajte na to, aby ste pravidlo dodržovali každý deň.

2. Naučte sa hovoriť nie! Nie je možné zavďačiť sa každému a pocity viny nemajú z tohto pohľadu žiadny zmysel. Chovajte sa tak, ako vám radí váš rozum a cit, a nie tak, ako si myslíte, že od vás očakávajú ostatní.

3. Naplánujte si jednotlivé dni, týždne a mesiace, ale ponechajte v plánoch aj nejaký čas, ktorý nebude určený na konkrétnu činnosť, ale na nepredvídateľné udalosti. Nečakané môže niekedy byť aj veľmi príjemné a môže tiež predstavovať zdroj budúcich nových aktivít.

4. Keď pracujete, sústreďte sa najprv na jednu úlohu a až potom, keď ju dokončíte, začnite sa venovať ďalšiemu problému. Spravidla sa nepodobáme Napoleonovi, ktorý bol schopný úspešne riešiť niekoľko problémov naraz. Keď sa o niečo podobné pokúšame my, riskujeme, že sa veľmi unavíme a budeme sa dopúšťať chýb, pretože nám bude chýbať sústredenie. Preto riešte všetko postupne, jednu vec po druhej.

5. Prestaňte sa v práci, doma alebo medzi priateľmi považovať za nenahraditeľnú. Aj keď to možno nechcete počuť, ale všetko môže fungovať celkom dobre aj bez vás.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.