loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Som hyperaktívna – čiže ADHD u dospelých

Som hyperaktívna – čiže ADHD u dospelých

Som hyperaktívna – čiže ADHD u dospelýchPorucha či dar?
Som hyperaktívna – čiže ADHD u dospelých

ADHD u dospelých
ADHD u dospelých

Väčšina z nás asi vie, čo je ADHD (z angličtiny: Attention Deficit Hyperactivity Disorder). Znamená poruchu pozornosti sprevádzanú hyperaktivitou, diagnostikovanú hlavne u detí.

Iným názvom tejto poruchy je psychokinetický alebo hyperkinetický syndróm. Deti s takýmto syndrómom sa liečia a venuje sa im špeciálna starostlivosť, aby sa uľahčil život im aj ich blízkym. Avšak, niekoľko rokov dozadu len málokto vedel o takejto poruche. Dieťa bolo jednoducho neznesiteľné a neposedné. Dnes už je situácia iná a vieme tiež, že ADHD nie je výlučne detskou diagnózou.

Koho sa ADHD týka?

Donedávna prevládal názor, že ADHD sa týka iba detí. Je to však veľký omyl. Približne 30 až 50 % osôb trpiacich hyperaktivitou v detstve má podobné príznaky aj v dospelosti. I keď poruchou ADHD trpia viac chlapci ako dievčatá, rýchlejšie sa z toho aj dostanú.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
rakssharsk16 september, 2014 o 15:48
Dobrý deň, prosím odpíšte mi niekto na problém s mojou kolegyňou, ktorá je hyperaktívna. Je drzá, do všetkého sa vrhá, hneď chce všetko urobiť naraz, vlastne nevie čo skôr, rozrobí niečo, potom to nechá, zabudne.......my potom musíme všetko po nej kontrolovať, a hľadať chyby....... Ona si, ale myslí, že je úplne v poriadku a my sme tie čo nestíhajú a nechápu.......Ako človeka ju mám celkom rada, no toto je už cez, znášam to 8 hod. denne asi 1 rok. Zhoršilo sa to ešte viac, keď jej zmluvu dali na neurčito ........prosííííím, na koho sa mám obrátit, kto mi pomôže.......ďakujem za akúkoľvek radu.......Oli
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.