loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Smiech je zdravý!

Smiech je zdravý!

Smiech je zdravý! Smejte sa ako dieťa
Smejte sa ako dieťa

Smejte sa ako dieťa
Smejte sa ako dieťa


Smiech pre dušu...

Smiech je veľmi dobrou terapiou a liekom proti stresu. Preto vždy, keď ste unavená a ubitá problémami, doprajte si dávku dobrej nálady. Oplatí sa, pretože smiech:

 • zmierňuje bolesť
 • zmenšuje stres
 • navráti rovnováhu tela i mysle
 • búra zábrany medzi ľuďmi
 • upokojuje
 • zvyšuje nádej a vieru na úspech
 • spôsobuje, že všetko sa zdá byť jednoduchšie
Smiech pre telo...

Známy výrok „smiech je zdravý" je jednoznačne opodstatnený. Smiech pôsobí blahodárne nielen na našu psychiku, ale aj na telo:
 • Predchádza vysokému krvnému tlaku. Reguluje krvný obeh a tlak.
 • Uvoľňuje. Cítite sa uvoľnene a v pohode, napätie vo svaloch mizne.
 • Spôsobuje zvýšenie hladiny endorfínu v krvi. Je to hormón, ktorý je zodpovedný za dobrú náladu.
 • Chráni srdce. Zvyšuje rýchlosť krvného obehu, upravuje činnosť ciev a tým znižuje riziko srdcového infarktu a iných srdcových ochorení.
 • Posilňuje imunitný systém. Redukuje počet stresových hormónov a zvyšuje množstvo protilátok, ktoré bojujú proti infekciám.

Smejte sa ako dieťa

Pamätáte sa, ako ste sa v detstve smiali až tak, že ste nemohli prestať a mali ste z toho svalovku na bruchu? Alebo ako vás prepadli návaly dobrej nálady počas vyučovania a vy ste sa snažili udusiť smiech pod školskou lavicou? Určite ste sa vtedy cítili bezstarostne a šťastne. Učitelia a rodičia vám čoraz častejšie opakovali, aby ste sa nechichotali, aby ste boli vážna a aby ste sa naučili správať. A tak ste časom zistili, že život je vážna vec, a že ako dospelej osobe sa vám podarí spontánne zasmiať len zriedka.

Stojí za to učiť sa od detí, ako byť veselým. Smejte sa často v spoločnosti, nebráňte sa tomu a nerobte si starosti s tým, ako pri tom vyzeráte a čo si pomyslia ostatní. Veď vaša veselosť môže byť nakoniec „nákazlivá", a okrem toho ľudia majú oveľa radšej usmiateho človeka ako zachmúreného.

Smejte sa v spoločnosti

Každý smiech je zdravý, počas sledovania komédie, čítania zábavnej knihy, alebo keď pozorujete nejakú vtipnú situáciu. Avšak najzdravší je smiech v spoločnosti. Určite ste si všimli, že keď počujete hlasný, spontánny smiech, začnete sa aj vy smiať, aj keď nepoznáte dôvod toho smiechu. Vlastne preto sa hovorí, že smiech je nákazlivý.

Okrem toho smiech v skupine zmenšuje odstup medzi ľuďmi, vytvára atmosféru intimity a blízkosti a v neposlednom rade, pocit šťastia je väčší, ako keď sa smejete osamote.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
hotsexylingerie31 december, 2010 o 14:25
Vážená pani / vážený pán,
Dodávame všetky druhy Sexy spodná bielizeň a sexy kostýmy, kvalita, čestný podnikania, rozumná cena, bezpečnosť plavby, bezpečné platby. prijať paypal.
My sme my sme z najväčších v Číne Sexy spodná bielizeň a sexy kostýmy distributor.http: / / hotsexy-lingerie.com / je špecializovaný výrobca sexy oblečenie v Číne, a meniče na medzinárodný trh s módnym sexy spodnú bielizeň a sexy kostýmy od roku 2005. S rýchlou a komfortné služby. Všetky naše výrobky sú (vysoká kvalita), rozumné ceny a rýchle dodanie. Teraz máme klientov po celom svete.
Budeme lode balíky International / DHL / UPS / TNT / EMS, všeobecne trvá 5 pracovných dní po celom svete.
Dúfam, že teraz môžeme začať budovať obchodné vzťahy.
Vitajte na naše webové stránky:
Webová stránka: http://hotsexy-lingerie.com
MSN a e-mail: hotsexy-lingerie@hotmail.com
Odpovieme Vám vás bez zbytočného odkladu!
Prosím, neváhajte nás kontaktovať, ak budete potrebovať ďalšiu pomoc alebo máte nejaké questions.Best ide, Xu
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.