loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Vzťahy » Rozvod a dieťa

Rozvod a dieťa

Rozvod a dieťaReakcia dieťaťa
Rozvod a dieťa

Rozvod a dieťa
Rozvod a dieťa

Rozvod a dieťa

Môžete urobiť niečo pre zmiernenie utrpenia detí v dôsledku rozvodu?

  • Dieťa znáša rozvod lepšie, keď sa o neho budú starať obaja rodičia. O novej situácii mu povedzte spoločne. Ukážte mu, že ste stále Mama a Otec, a to aj napriek tomu, že už nie ste pár.
  • Úprimnosť a otvorenosť voči dieťaťu by mali mať hranice. Vezmite do úvahy jeho vek a to, koľko z toho dokáže pochopiť a zniesť. Nemusí poznať všetky detaily, ani ho nemiešajte do vášho konfliktu.
  • Snažte sa, aby v dennom rozvrhu vášho dieťaťa bolo čo najmenej zmien. Ak sa aj nejaké vyskytnú, zavádzajte ich pomaly a vždy sa o nich s dieťaťom porozprávajte.
  • Ubezpečte vaše dieťa, že aj keď už nie ste pár, naďalej ste obaja jeho rodičmi. A predovšetkým zdôraznite, že rozvod nie je jeho vina.
  • Dieťaťu vysvetlite, že sa rozchádzate jeden s druhým, a nie s ním. Že aj naďalej môže rátať s vašou láskou a starostlivosťou. Nekážte mu vybrať si medzi vami, pre dieťa je to obrovská záťaž.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky vzťahy
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.