loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Rodinný rozpočet

Rodinný rozpočet

Rodinný rozpočetNákupy a jedloDeti a šetreniePrefíkaný shopping
Rodinný rozpočet

Rodinný rozpočet
Rodinný rozpočet

Naplánovanie rodinného rozpočtu nie je výzvou len v čase krízy. Rodinný život je častokrát dostatočne stresujúci aj bez finančných problémov. Hrozba straty práce, rôzne výdavky na prežitie, úvery, hypotéka, leasing na auto, a do toho všetkého ešte výchova detí a aspoň chvíľka voľného času pre seba.

S našimi tipmi na úpravu rodinného rozpočtu si konečne budete môcť vydýchnuť:

Platenie účtov

  • To je najväčšie zaťaženie domáceho rozpočtu. Zoraďte si účty podľa dôležitosti. Samozrejme, že domácnosť nemôže fungovať bez vody, plynu, elektriny, ale keď prestanete splácať hypotéku, môžete prísť o strechu nad hlavou!
  • V prípade problémov so splácaním hypotéky alebo iného úveru vám vaša banka dokáže pomôcť. Nečakajte, kým sa banka ozve prostredníctvom exekútora, ale namiesto neotvárania upomienok, s ňou komunikujte! Riešení, ktoré vám môžu ponúknuť je viacero, napríklad aj upravenie splátkového kalendára.
  • Začnite šetriť na energiách. Každodenný kúpeľ, časté pranie, či pustená televízia v prázdnej izbe. To všetko sa nepekne odrazí na nedoplatkoch. Kúpeľ nahraďte sprchou, vodu na čaj ohrievajte na plyne, perte šatstvo iba vtedy, keď sa vám zaplní kôš... Pouvažujte tiež napríklad nad kúpou umývačky riadu, ktorá vám z dlhodobého hľadiska taktiež ušetrí nejaké to Euro.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.