loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Revolučné zmeny v živote žien

Revolučné zmeny v živote žien

Revolučné zmeny v živote žienRovnocennosť a služby
Revolučné zmeny v živote žien

Revolučné zmeny v živote žien
Revolučné zmeny v živote žien

Opustili sporák

  • Teraz už nikto od žien nečaká, že budú tráviť väčšinu času doma. Už nie sú nútené vynakladať všetku energiu na domáce práce, ktoré nikto poriadne neocení a ktoré im neponúkajú ani trochu samostatnosti. Túto zmenu so sebou prinieslo vzdelanie. Ženy začali zastávať pracovné pozície vyžadujúce zodpovednosť. Je síce pravda, že doposiaľ prežíva názor, že domáce práce sú výhradne záležitosťou žien. Ženy sú horšie platené, a tak by podľa niektorých nemali tráviť toľko času v zamestnaní. Užitočnejšie by bolo, keby sa vrátili skôr domov a starali sa o rodinu a domácnosť, pretože tak príde rodina o menej peňazí, ako keby chodil domov skôr muž.
Kontrola plodnosti
  • Ženy, rovnako ako muži, majú dnes porovnateľné možnosti tešiť sa zo svojho tela, bez toho, aby to malo nejaký zásadný negatívny vplyv na ich neskorší život. Sexuálna revolúcia, a hlavne feministická revolúcia, nastala vo chvíli, keď vznikla možnosť byť paňou vlastného tela. Trvalý strach z toho, že otehotniem a budem vychovávať dieťa v neistých podmienkach, bol jedným z faktorov, ktoré skorší život ženy značne ovplyvňovali.
Zmena pohľadu na ženy v rámci rodiny
  • Nakoniec k nemu predsa len došlo. Hoci aj dnes sa môže zdať čudné, že by žena nechcela ochranu zo strany svojej rodiny či manžela, mladé dievča môže za cenu väčšieho odporu žiť samo, robiť vlastné rozhodnutia, bez toho, aby o tom niekoho informovalo.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.