loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Prvý pohovor po strate zamestnania

Prvý pohovor po strate zamestnania

Prvý pohovor po strate zamestnaniaVaše silné stránky
Prvý pohovor po strate zamestnania

Prvý pohovor po strate zamestnania
Prvý pohovor po strate zamestnania

Vaše posledné pracovné miesto pre vás bolo nočnou morou. Možnože tí, s ktorými ste pracovali, sa ukázali ako bezcharakterní ľudia; alebo ste možno boli prepustení bez akéhokoľvek – aspoň podľa vás – opodstatneného dôvodu. A teraz, po toľkých sklamaniach, musíte pri hľadaní nového pracovného miesta čeliť prvému pohovoru.

Čo musíte mať v prvom rade na zreteli, pokiaľ chcete urobiť dobrý dojem? Najdôležitejší je určite váš postoj. Je pravdepodobné, že ste teraz plná negatívnych myšlienok, ale nesmiete pripustiť, aby to na vás bolo poznať. A okrem toho sa musíte zbaviť sklamania a začať sa pripravovať: pokúste sa zohnať si čo najviac informácií o spoločnosti, v ktorej budete pohovor absolvovať. Tak budete budiť dojem osoby, ktorá ma všetko pod kontrolou a kladie dôraz na profesionálny prístup.

Ako môžete zlepšiť svoj postoj a ako sa môžete pripraviť na prvý pohovor:

1. Nerobte si príliš veľa starostí

  • Je normálne, že sa vzhľadom k negatívnym skúsenostiam, ktorými ste si práve prešli, cítite znepokojená. Ale všetci sa v určitom okamihu života stretávame s negatívnymi skúsenosťami. To, že si robíte starosti, vás pripraví o všetku energiu bez toho, aby ste tým niečo získali. Je lepšie sústrediť sa na to, aby ste našli najvhodnejšie odpovede na otázky, ktoré by zamestnávateľa mohli zaujímať.
2. Pripravte sa na ťažké otázky
  • Ťažké otázky sa objavujú pri každom pohovore, ale platí to tým viac, ak ste na poslednom pracovisku mali nejaké ťažkosti. Pokúste sa pripraviť sa tak, aby ste, keď sa vás budú pýtať na vaše posledné pracovné miesto, nedopustili toho omylu, že by ste ho odsudzovali a že by ste prejavili všetky negatívne pocity, ktoré v súvislosti s ním v sebe máte. Zdôraznite to, prečo vám toto pracovné miesto nevyhovovalo, a tiež to, ako ste sa z tejto skúsenosti poučili.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.