loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Prečo sme závislí od života celebrít?

Prečo sme závislí od života celebrít?

Prečo sme závislí od života celebrít?Nezdravá fascinácia
Nezdravá fascinácia

Cena za slávu
Cena za slávu


Ľudia ako my?

  • Vďaka televízii, časopisom a internetu máme úžasný prístup k informáciám zo života hviezd, podrobnostiam o ich súkromnom živote, o ich vzostupoch a pádoch. Je prirodzené, že sme zvedaví, ako žijú a čím sa od nás líšia, aké majú problémy a ako si s nimi vedia poradiť. Je tiež potešujúce, že podobne ako nás, ani ich neobchádzajú choroby, starosti s deťmi, manželské nevery či finančné problémy.
  • Prirodzené hviezdy. V poslednom čase sa v tlači čoraz častejšie objavujú fotky hviezd s mejkapom a bez neho (ďakujeme za to všetkým fotografom). Vďaka tomu môžeme vidieť, že hviezdy sú rovnako ako my, normálni ľudia (ibaže s väčším kontom), ktorí majú svoje dobré a zlé dni. Podobne ako my, aj oni majú kruhy pod očami po prebdenej noci a vrásky (nielen mimické) a ani ich vlasy nie sú vždy v perfektnom stave.
  • Rozhovory o hviezdach sú neutrálnou témou, ktorá by nemala nikoho uraziť. Môžete sa preto o nich baviť napríklad na prvom rande, rodinných stretnutiach, či s ľuďmi, ktorých ste práve spoznali.
  • Televízia a hviezdy formujú náš jazyk, citlivosť, názory na svet, naše zmýšľanie. Ľahšie hovoríme o svojich emóciách, pocitoch, problémoch, starostiach (lebo televízne hviezdy to predsa robia bez problémov).
  • Celebrity sú súčasťou populárnej kultúry. Hviezda vyvoláva asociácie s lepším životom, luxusom, leskom, krásou a životom, o akom každý tajne sníva. Už len predaj parfumov, ktorý sa skrýva za menom známej herečky alebo speváčky, predáva aj sny o sláve. Siahajúc po lákavom flakóniku chceme byť (vedome či nevedome) bližšie práve k tej našej celebrite.

Existuje aj nezdravá fascinácia hviezdami.

Špecialista Photo Shop

Mnohí mladí ľudia sa snažia vyzerať ako svoje idoly. Neuvedomujú si však, že obrázky, ktoré vidia v časopisoch, sú často, ak nie vždy, retušované. Špecialisti pracujú na tom, aby sme nevideli ich vrásky, tuk na bokoch, fľaky na pokožke, atď. Neraz však túžba po dokonalosti vedie k frustrácii či dokonca k vážnejším chorobám ako anorexii, bulímii, či iným.

Zlý vplyv na mládež

Fotky Kate Moss pod vplyvom narkotík a alkoholu, ktoré uverejnili všetky noviny, nie sú dobrou inšpiráciou pre mládež. Slávna modelka na vrchole svojej kariéry si ničí život alkoholom a narkotikami... Podobný príklad vidíme aj u Amy Winehouse, ktorá je veľmi vďačným materiálom pre paparazzov.

Super diéty

Všimli ste si, že vaša obľúbená herečka sa po pôrode vrátila k pôvodnej postave? Ba čo viac, je v skvelej forme, vyzerá úžasne. A vy sa už druhý mesiac trápite s tými siedmymi kilami nadváhy, ktoré vám zostali po tehotenstve. Nerozumiete, ako sa jej to mohlo podariť za taký krátky čas. Aj vy to chcete dokázať a preto svoje telo mučíte super diétami a hladovkami. Pochopte, že to, ako vyzerá tá krásna a chudá herečka, je pravdepodobne výsledkom mnohých špecialistov (osobný tréner, masér, štylista, vizážista, často aj plastický chirurg) a priznajme si, toto všetko si priemerná žena nemôže dovoliť.

Za akú cenu?

Za svoju popularitu platia hviezdy vysokú sumu. Chýba im napríklad súkromie, stále ich prenasledujú fotografi, majú strach o svoje deti, ktoré sa môžu stať terčom únoscov.

Tešte sa preto zo svojho života, čo samozrejme nie je dôvod k tomu, aby ste si občas neprečítali a neprehodnotili bulvár a pamätajte, že každý si je strojcom vlastného osudu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.