loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Prečo potrebujeme životného kouča?

Prečo potrebujeme životného kouča?

Prečo potrebujeme životného kouča?Ako si vybrať správneho životného kouča?
Prečo potrebujeme životného kouča?

Prečo potrebujeme životného kouča?
Prečo potrebujeme životného kouča?

Choroba, rozchod, nová práca… Koučovia čiže radcovia sú tí, ktorí vám pomôžu prejsť zložitými etapami vášho života. Predstavujú totiž oporu v ťažkých okamihoch. 

Koučing je nový spôsob terapie. Koučing je proces pomoci, ktorý pomáha určitej osobe uvedomiť si jej spôsob správania, pričom cieľom je prekonať zložitú situáciu a dosiahnuť samostatne a nezávisle profesijné či osobné ciele.

Inak povedané, životný kouč vám pomôže prejsť zložitými situáciami, ktoré nám život nachystal (zmena pracovného miesta alebo presťahovanie, hádky s partnerom, prepustenie z práce, atď.), a poradí vám, ako sa z nich poučiť.

Tento profesionál – napoly tréner a napoly radca – sa podieľa svojimi riešeniami ako na situáciách, v ktorých pociťujete stav nervozity a úzkosti, tak aj na problémoch, ktoré vedú k stresu či intímnym problémom, a pomáha vám ich prekonať.

Ako vám môže životný kouč pomôcť?

  • Predovšetkým aktívne počúva. Tento spôsob pomoci mu umožňuje rozšifrovať pocity osoby, ktorej sa ujal ako jej opatrovník.
  • Následne kladie otázky. Na základe otázok, ktoré vám bude dávať, nájde kouč odpoveď na vaše problémy.
  • Znova formuluje klientove myšlienky. Životný kouč nedáva žiadne rady, ale len opakuje, čo „pacient” hovorí, a tak plánuje, samozrejme so súhlasom svojho klienta, ciele, ktoré majú byť dosiahnuté, a opatrenia, ktoré sú potrebné spraviť.
  • Životný kouč nepátra po situáciách, ktoré sa už stali, ale zaujíma sa najmä o budúcnosť „pacienta“. Cvičenia, simulácie a ostatné techniky rozvoja osobnosti umožňujú vytvoriť situáciu, v ktorej si klient uvedomuje spôsob, akým funguje a reaguje.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.