loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Život » Prečo milujeme reality show?

Prečo milujeme reality show?

Prečo milujeme reality show?Zlý vplyv reality šou
Prečo milujeme reality show?

Prečo milujeme reality šou?
Prečo milujeme reality šou?

Prečo milujeme reality show?

Projekt reality šou je najväčším prelomom v histórii televízie. Je to nový druh televízneho programu, ktorý sa stal nezvyčajne populárnym a súčasne aj kontroverzným. Iste, môžeme povedať, že je to všetko o peniazoch, no je fyzicky nemožné hrať viac ako 100 dní, 24 hodín denne.

Čo je reality show?

Je to typ televíznych programov s účinkujúcimi, ktorí predtým neboli s televíziou profesionálne spojení. Títo ľudia sa majú pred kamerou správať „prirodzene", v umelo vytvorenej, niekedy až extrémnej situácii. Mnohé z týchto programov sú súťažné.

Podstatou programu je postaviť diváka do úlohy "pozorovateľa". Z pohľadu sledovanosti – čím viac bude v programe narušené súkromie účastníka a čím drastickejšie scény divák uvidí, tým lepšie. Reality show sa zriedka vysiela naživo. Zvyčajne je to program vopred nasnímaný a zostrihaný – kvôli zdynamizovaniu akcie, ale aj kvôli ochrane diváka pred prípadným obsahom, ktorý by prekračoval rámec limitov povolených zákonom.

Reality show spočíva v postavení človeka do krízovej situácie a na následnom pozorovaní jeho správania sa, pričom by celkový dojem mal byť príjemným a zároveň kontroverzným produktom, vhodným na predaj.

Medzi známe reality šou vysielané na Slovensku patria Big Brother, Vyvolení, Nevesta pre milionára, Celebrity Camp, ale aj napríklad taká Superstar.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky Život
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.