loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Potrebujete v práci novú výzvu?

Potrebujete v práci novú výzvu?

Potrebujete v práci novú výzvu?
Potrebujete v práci novú výzvu?

Potrebujete v práci novú výzvu?
Potrebujete v práci novú výzvu?

V práci toho už máte plné zuby a neviete, čo ďalej. Rozmýšľate, že zmeníte firmu, prípadne, že si začnete hľadať prácu v úplne novom obore. Nie ste jediná.

Až polovica z nás to chce v robote zabaliť, lebo nás už nenapĺňa a tretina si dokonca novú prácu hľadá. Či je na to správna doba alebo nie, viete vy. Pred tým si však môžete zodpovedať niekoľko otázok.

Prečo vás práca bavila pred rokmi, ale teraz už nie?

Pocit:

  • Hoci pred niekoľkými rokmi sa vám zdalo, že vaša práca je to najlepšie na svete, čo sa vám mohlo pritrafiť, zrazu ten entuziazmus nepociťujete. Hoci sa v nej nenudíte, už v nej nenachádzate žiadne výzvy a tak máte pocit, že vás nenapĺňa, prípadne ste už na ňu pristará.
Riešenie:
  • Potrebujete niečo vylepšiť. Ak ste vo firme inventár, skúste šéfovi navrhnúť, že sa pustíte do mentorskej práce, hoci aj bez finančného prilepšenia. Čo viac si šéf môže želať? Máte skúsenosti, ktoré odovzdáte nováčikom a on nestratí lojálneho zamestnanca.
Už nemáte nápady

Pocit:
  • Firme ste dali všetky nápady, ktoré ste mali. Hoci na začiatku ste nimi sršali, boli skvelé a využité, v poslednom čase to už nejde a vás to trápi.
Riešenie:
  • To, že strácate flexibilitu, ide s vekom. Starší ľudia sa slabšie adaptujú na nové veci, čo znamená aj to, že už nebudete mať pochabé nápady. Na druhej strane, s vekom a skúsenosťami sa vyvíja tzv. inteligenčné myslenie, vaše nápady budú premyslenejšie a zodpovednejšie. Zamestnávateľ potrebuje oba tímy.
Nesúhlasíte s tým, kam firma smeruje

Pocit:
  • Na pracovisku vládne bojová atmosféra, najmä kvôli karierizmu niektorých kolegov. Vo firme sa v dôsledku kúpy inou môžu zavádzať smernice, ktoré vám nevyhovujú a vznikajú tlaky, ktoré nevládzete akceptovať.
Riešenie:
  • Ak sa neviete poddať, neostáva vám nič iné, len rozposlať svoj životopis personálnym agentúram. Ak sa v práci neviete zniesť len s jednou osobou, netreba to riešiť radikálne. Ak vám prestala vyhovovať atmosféra firmy, musíte hľadať inde.
Všetci starí kolegovia už odišli, len ja som stále tu

Pocit:
  • Hoci ste sa s bývalými kolegami zadúšali, že toto je práca nakrátko, stále ste na rovnakom mieste. Ako jediná. Na jednej strane vás to hnevá, na druhej ste príliš pohodlná a nič sa vám nechce meniť. Veď máte pravidelný plat, prácu poznáte naspamäť a nič vás nezaskočí.
Riešenie:
  • Nie každý je vo svojej podstate karierista a potrebuje sa za niečím hnať. Vo svojich pocitoch si vytvorte rovnováhu a zamyslite sa, čo chcete v pracovnom živote dosiahnuť. Ak niečo viac, tak potom je naozaj načase prácu zmeniť. Ak vám ale vyhovuje, čo robíte, pretože vám je prednejší voľný čas, ktorý máte, zabudnite na iných, ale riaďte sa podľa seba.
Práca už nezapadá do vášho životného štýlu

Pocit:
  • Týka sa najmä mám. Dieťa zrazu zmení priority a vy si uvedomíte, že nechcete sedieť v práci päť dní v týždni, ale stačili by tri. Preto hľadáte flexibilnejšie podmienky.
Riešenie:
  • Ak si nemôžete dovoliť odísť a zamestnávateľovi sa nepozdáva návrh, že by ste robili len na polovičný úväzok, nebojte sa navrhnúť iné možnosti. Ženy sa často obávajú, že ak sa šéfovi postavia, pohoršia si a on ich pri prvej šanci vyhodí. Zistite si, čo presne sa od vás očakáva a príďte s iným návrhom. Možno môžete začínať skôr ako o deviatej, možno môžete jeden deň v týždni pracovať z domu, prípadne si nadrobiť a na ďalší deň skončiť skôr.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.