loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Psychológia » Práca » Posúdenie pracovných ponúk

Posúdenie pracovných ponúk

Posúdenie pracovných ponúkBudúce pracovisko
Posúdenie pracovných ponúk

Posúdenie pracovných ponúk
Posúdenie pracovných ponúk

Strávili ste posledné mesiace tým, že ste odpovedali na inzeráty s ponukami práce, boli ste na pohovoroch, obhajovali svoje znalosti? Okamih, ktorý ste očakávali s takou netrpezlivosťou, konečne prišiel. A teraz je rad na vás, aby ste si vybrali z prijatých ponúk.

Voľba môže byť omnoho náročnejšia, než ste si vôbec dokázali predstaviť: nechcete totiž urobiť chybu, aby ste neboli nútená začať po niekoľkých mesiacoch od začiatku. Musíte si uvedomiť, že toto zamestnanie nemá len vyriešiť problém okamihu, ale má byť vhodnou voľbou smerujúcou k rozvoju vašej kariéry aj v nasledujúcich rokoch.

Podľa čoho by ste vlastne mali vyberať? Mal by to byť plat a ďalšie nepeňažné výhody? Mala by to byť organizačná úroveň, vzdialenosť firmy od vášho bydliska, správanie kolegov a šéfov? Vecí, ktoré musíte vziať do úvahy, je skutočne dosť. Niektoré z nich môžete dohodnúť (napr. plat), niektoré nie (napr. kolegov). Keď posudzujete ponuku na prácu, je teda dôležité vedieť, čo vlastne potrebujete, aby ste boli s pracovným miestom spokojná: napr. koľko zarábate, ako ste hodnotená, či robíte presne to, čo máte radi.

Posúdenie ponúk

Aj keď plat nie je pri posudzovaní pracovných ponúk tým najdôležitejším, nikto nemôže popierať jeho vplyv. Musí byť dostatočne veľký, aby ste z neho mohli platiť všetky účty. Je rovnako dôležité, aby  bol porovnateľný s tým, čo dostávajú iní, ktorí pracujú v rovnakom odbore alebo zastávajú podobnú pracovnú pozíciu.

Každá kancelária má svoju vlastnú atmosféru. Existujú miesta, kde je všetko – od dizajnu až po oblečenie zamestnancov – chladné a formálne. Existujú však aj miesta, kde sa môžete cítiť uvoľnená a ktoré vás povzbudzujú k nadviazaniu bližších vzťahov s ľuďmi vo vašom okolí. V priebehu času sa dostávate do kontaktu s rôznymi typmi usporiadania pracovného priestoru a môžete sa v nich cítiť dobre. Dôležité je, aby ste intuitívne poznali prostredie, ktoré by vám nevyhovovalo, kde by pre vás nebolo ľahké sa začleniť. Miesto, kde budete pracovať, však väčšinou nepatrí medzi veci, ktoré by ste mali možnosť si vyjednať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky práca
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.